• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

UKS Handball Posada Górna współorganizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej!

W dniach 26-28 listopada 2021 roku w Czudcu odbędzie się I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PZPW w Rzeszowie organizowany przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie oraz UKS Handball Posada Górna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl. Patronatem turniej objęli również: Tauron Polska Energia, Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny 24.
Gośćmi honorowymi tego wydarzenia będą reprezentanci Polski w piłce ręcznej:
• Urszula Rogula - reprezentantka Polski SMS ZPRP Płock, UKS Handball Posada Górna,
• Michał Kubisztal - reprezentant Polski, 4 krotny król strzelców ekstraklasy,
• Mateusz Grzenkowicz - reprezentant Polski, SMS ZPRP Kielce, Wybrzeże Gdańsk.

Celem turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej na Podkarpaciu, wdrażanie zdrowego stylu życia po powrocie z pandemii , kształtowanie umiejętności rywalizacji, szacunku dla przeciwnika oraz doskonalenie współpracy w grupie i przestrzeganie zasad fair play!
W turnieju wezmą udział następujące zespoły: UKS Handball Posada Górna, SKS Kusy Kraków, KS Victoria Piaseczno, UKS Olimpia Końskie, MSPR Junak Włocławek, UKS Czwórka Libiąż, SPR JKS SAN Jarosław, KMKS Kraśnik.
Finansowe wsparcie turnieju zapewniła firma Tauron Polska Energia.
Mottem przewodnim tego sportowego widowiska jest „Wszyscy Jesteśmy Zwycięzcami!” dlatego każda zawodniczka otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę, a drużyna okazały puchar oraz dyplom!