• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki OSPR Posada Górna powołane na Wojewódzką Konsultację!

W dniu 6 listopada 2021 roku zakończyła się w Cmolasie Wojewódzka Konsultacja OSPR roczników 2007 i 2008. W konsultacjach wzięło udział 20 najlepszych dziewcząt z województwa. Powołania dostało 8 naszych dziewcząt: Wiktoria Dworzańska, Wiktoria Klimkiewicz, Maja Barańska, Klaudia Kuczwar, Julia Gryzowska, Daria Gryzowska. Zuzanna Kilar i Dagmara Zięba nie pojechały z powodu kontuzji. Podczas 3 dniowych konsultacji oprócz treningów, które odbywały się 2 razy dziennie, przeprowadzone zostały również testy sprawności fizycznej. Odbyło się spotkanie z fizjoterapeutą. Wieczorami dziewczęta miały zajęcia na basenie, korzystały również z sauny gdzie regenerowały się po ciężkich treningach.
Brawo dla dziewczyn i ich trenera Grzegorza Argasińskiego!