• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jesienne prace trzecioklasistów

„Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto!”

Marek Głogowski

W dniu 23 września rozpoczyna się jesień. Klasa 3b postanowiła bliżej przyjrzeć się tej kolorowej porze roku. Celem zajęć było kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz konieczność jej poszanowania, uświadomienie dzieciom roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las. Obserwowaliśmy przyrodę i zmiany zachodzące jesienią. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Zapoznaliśmy się z najbardziej popularnymi gatunkami grzybów występującymi w Polsce. Nauczyliśmy się rozróżniać według cech morfologicznych grzyby jadalne od trujących. Dowiedzieliśmy się również, jak istotne jest znaczenie grzybów na funkcjonowanie ekosystemów leśnych.

Jesień to bardzo bogata pora roku, zainspirowała dzieci do stworzenia cudownych prac. Do ich wykonania wykorzystały zasuszone liście, kukurydzę, pestki z dyni, słonecznik, plastelinę, jarzębinę i szyszki. Powstały ciekawe jesienne cuda.
Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy.