• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jesienne zabawy z kasztanami

„Zbieramy kasztany,
robimy w nich dziurki,
a wtedy je można
nawlekać na sznurki”.

Władysław Broniewski

Jesień jest jedną z najbardziej kolorowych pór roku. Spacery po lesie i parku to wspaniała okazja, by móc nazbierać jesienne skarby, którymi niewątpliwie są wielobarwne liście, żołędzie, orzechy, szyszki, jarzębina i kasztany. Czy warto je gromadzić? Odpowiedź na to pytanie doskonale znają dzieci z oddziału przedszkolnego, którym udało się zebrać pokaźną kolekcję atrybutów jesieni. Z przyniesionych skarbów utworzono kącik przyrodniczy, który daje możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i jest źródłem nieustannego doświadczania.

Jesienne zabawy nie mogłyby się obyć, bez wykonania kasztanowych ludzików i zwierzątek. Dzieci były pod tym względem bardzo pomysłowe i wyczarowały wiele ciekawych stworków wśród, których znalazły się: wesołe ludziki, sympatyczne żyrafy, groźne pająki oraz długa gąsienica wykonana przez wszystkich zerówkowiczów. Klasyczne jesienne dekoracje zdobią teraz dumnie naszą salę i przypominają o świetnej zabawie.