• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trzecioklasiści na historycznym szlaku

W dniu 28 września 2021 roku uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką wychowawczyń: Urszuli Koźmy i Moniki Rygiel uczestniczyli w wycieczce do Bóbrki, Żarnowca i Krosna.
Wspólną wyprawę rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej utworzonej w 1854 roku, czynnej do dziś. W trakcie oglądania dzieci odkryły wiele tajemnic związanych z wydobyciem czarnego złota . Widziały najbardziej wartościowe i oryginalne urządzenia, budynki oraz ekspozycje dokumentujące narodziny polskiego i światowego przemysłu naftowego. Poznały historię założenia kopalni, zasługi Ignacego Łukasiewicza - jednego z jej współzałożycieli. Podziwiały też bogatą kolekcją lamp naftowych.

Następnie udały się do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu poświęconemu jednej z najwybitniejszych pisarek w historii polskiej literatury - Marii Konopnickiej, krytyczce literackiej, tłumaczce i publicystce, działaczce społecznej. Trzecioklasiści z zainteresowaniem obejrzeli zabytkowy dworek, jego wnętrze, rękopisy autorki, pamiątki związane z życiem pisarki oraz historyczny, przydworski park.
Dopełnieniem wycieczki były zabawy w Parku Trampolin w Krośnie.
Głównym celem autokarowej wyprawy było poznanie miejsc związanych z życiem i działalnością wielkich Polaków oraz historią naszego regionu.
Ten wspólnie spędzony czas na długo zostanie w pamięci wszystkich.