• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Czytamy ze Swojakami

„Bez książek prawdziwe dzieciństwo nie istnieje”

Astrid Lindgren

W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. W tym roku „głośne czytanie” skierowane zostało do najmłodszych uczniów w naszej szkole. Do oddziału przedszkolnego zawitali przedstawiciele dobrze znanego dzieciom Gangu Swojaków: bocian Bolek, rak Romek, sikorka Sonia, wiewiórka Wiola, jeż i morświn. Podczas spotkania dzieci mogły pobawić się nimi i wysłuchać opowiadania o ich przygodach. W lektorki wcieliły się Panie: Jolanta Byczyńska i Jolanta Pietruszka. Po wysłuchaniu tekstu dzieci odpowiadały na pytania, opisywały swojego ulubionego bohatera i wymyślały zabawy ruchowe ze Swojakami. Głośne czytanie dzieciom niesie wiele korzyści.

Nigdy nie przeżywamy książki tak silnie jak w dzieciństwie, bo tylko wtedy całkowicie identyfikujemy się z jej bohaterami i przeżywamy ich przygody jak własne. Słuchanie pozwala na kreowanie w wyobraźni nieistniejących światów, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, stymuluje rozwój mowy, wzbogaca słownictwo, rozwija intuicję moralną – uczy odróżniać dobro od zła. A dla dorosłych głośne czytanie dzieciom to nie tylko czas miło i pożytecznie spędzony z dzieckiem, ale powrót do wspomnień z czasów beztroskiego dzieciństwa.