• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wakacyjna przygoda w zamku w Baranowie Sandomierskim

„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”.

Mark Twain

W dniach 19-24 lipca 2021 roku grupa uczniów oraz absolwentów Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej wyjechała na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego pod opieką ks. katechety Łukasza Pałackiego. Była to wspaniała wakacyjna przygoda. Wyjazd obfitował w wiele wrażeń związanych z pobytem na XVI-wiecznym zamku, który był przed laty sławną rezydencją magnacką. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej do dzisiaj jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów budownictwa świeckiego w Europie.

W ramach wakacyjnego pobytu uczestnicy korzystali z całego kompleksu zamkowo – hotelowego. Brali udział w grach i zabawach, spotkaniach w grupach, wieczorach pogodnych. Był grill przy zamkowej oranżerii, dużą popularnością cieszyła się gra w golfa, jednak największe wrażenie na zebranych zrobiło nocne zwiedzanie zamku i ogrodu zamkowego. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia codziennie w mszy świętej, celebrowanej w kaplicy zamkowej. Grupa zwiedziła również pobliski Sandomierz, a w nim muzeum serialowego Ojca Mateusza, oraz Bałtów, słynący z parku rozrywki.
Cały pobyt 20-osobowej grupy młodzieży został sfinansowany przez Fundację PGNiG oraz Fundację ARP z Warszawy. Dziękujemy hojnym darczyńcom, którym leży na sercu harmonijny i wszechstronny rozwój młodego pokolenia Polaków.