• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Gminy Rymanów „Młode Orły”

Dnia 20 lipca 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Burmistrza „Młode Orły”.
Nagroda „Młode Orły” przyznawana jest za wysokie wyniki w nauce i inne znaczące osiągnięcia uczniom szkół podstawowych, liceum ogólnokształcącego oraz szkoły muzycznej I stopnia, prowadzonych i dotowanych przez Gminę Rymanów. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

 • Prymus - dla najlepszych uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych i liceum ogólnokształcącego wg algorytmu uwzględniającego liczbę uczniów klas programowo najwyższych w danej szkole,
 • Egzamin - dla uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych i liceum ogólnokształcącego, którzy uzyskali najlepsze wyniki z egzaminu ósmoklasisty oraz maturalnego na szczeblu gminy,
 • Konkursy - dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych i olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty oraz dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia za miejsca I-III i wyróżnienia w konkursach o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym,
 • Mistrz - dla uczniów za szczególne osiągnięcia artystyczne i sportowe oraz dla laureatów i finalistów innych konkursów i olimpiad na szczeblu krajowym lub wojewódzkim.

Wyróżnionymi uczniami ze szkoły w Posadzie Górnej zostali:

 • w kategorii Prymus: Anna Dąbrowska (średnia ocen: 5,44) i Aleksandra Rygiel (średnia ocen: 5,22),
 • w kategorii Egzamin: Anna Dąbrowska (średni wynik egzaminu: 96,3%) i Julia Pitrus (średni wynik egzaminu: 92,3%),
 • w kategorii Mistrz: Jan Fabisz, Alicja Hanus, Michał Mrozek, Maja Penar, Patryk Rij, Julia Szepieniec i Jakub Szul – laureaci XV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje” oraz drużyna dziewcząt w składzie: Judyta Bolanowska, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel, Jadwiga Władyka, Paulina Ziemiańska – złote medalistki w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Piłce Ręcznej Juniorek Młodszych w sezonie 2020/21

oraz

 • w kategorii Konkursy - Szkoła Muzyczna: Zuzanna Kasperkowicz – zdobywczyni II nagrody w XII Word Open Music Competition.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!