• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Doskonałe wyniki z egzaminu ósmoklasisty!

„Sukces jest wynikiem właściwej decyzji”.

Eurypides

W dniu 2 lipca 2021 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu ósmoklasisty, który odbył się w dniach 25-27 maja tego roku. W związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia przez wiele miesięcy edukacji zdalnej egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu ub.r., a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Wymagania egzaminacyjne są zawężonym katalogiem wymagań określonych w podstawie programowej.
Mimo wielu utrudnień związanych z nauką zdalną i później hybrydową nasi wychowankowie stanęli na wysokości zadania, uzyskawszy bardzo wysokie wyniki w skali nie tylko gminy Rymanów czy powiatu krośnieńskiego, ale także województwa podkarpackiego i kraju.
Poniżej przedstawiamy najwyższe wyniki uzyskane przez uczniów z poszczególnych egzaminacyjnych przedmiotów:

Język polski
Aleksandra Rygiel – 91%
Jadwiga Władyka – 91%
Anna Dąbrowska – 89%
Julia Pitrus – 89%
Magda Penar – 87%
Natalia Wołczańska – 87%
Emilia Smerecka – 82%
Weronika Leś – 80%

Matematyka
Anna Dąbrowska – 100%
Magda Penar – 96%
Julia Pitrus – 92%
Mikołaj Kuzak – 92%
Jan Oberc – 88%
Julia Malinowska – 88%
Patryk Krukar – 88%
Natasza Korobczenko – 84%
Weronika Leś – 80%
Szymon Anczakowski – 80%

Język angielski
Anna Dąbrowska – 100%
Julia Malinowska – 100%
Natasza Korobczenko – 100%
Julia Pitrus – 96%
Aleksandra Rygiel – 96%
Jadwiga Władyka – 96%
Mikołaj Kowalski – 96%
Rafał Nowak – 96%
Patryk Krukar – 93%
Weronika Leś – 93%
Magda Penar – 91%
Jan Oberc – 85%
Szymon Bober – 85%
Michalina Kenar – 82%
Diana Kolanko – 82%
Artur Rygiel – 80%

Prezentujemy procentowe wyniki egzaminu ósmoklasisty w roku 2020 na tle gminy Rymanów, powiatu krośnieńskiego, województwa podkarpackiego i Polski:

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Język polski

Matematyka

Język angielski

Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej

69%

58%

72%

Gmina Rymanów

62

51

65

Powiat krośnieński

60

48

60

Województwo podkarpackie

62

49

65

Polska

60

47

66

W skali staninowej (od 1 do 9) średnie wyniki naszej szkoły przedstawiają się równie imponująco:
Język polski - stanin wysoki (7.)
Matematyka - stanin wysoki (7.)
Język angielski - stanin wyżej średni (6.)

Te rewelacyjne wyniki, będące przepustką do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, są efektem rzetelnej pracy nauczycieli i uczniów oraz zaangażowania ich rodziców. Dziękujemy wszystkim członkom społeczności szkolnej za dobrą współpracę, która dała tak wspaniały plon. BRAWA!