• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pożegnanie klas ósmych

W czwartek, 24 czerwca w naszej szkole odbyło się pożegnanie klas ósmych, w którym wzięli udział uczniowie, ich rodzice i grono pedagogiczne. Uroczystość rozpoczął program artystyczny przygotowany przez naszych absolwentów pod kierunkiem wychowawców klas ósmych. Uczniowie klas ósmych zaprezentowali również swoje wspomnienia z okresu edukacji, zebrali fotografie z ważnych szkolnych wydarzeń, wycieczek, przygód.
Następnie Dyrektor szkoły, Pan Piotr Cisek, wygłosił przemówienie, w którym podsumował pracę uczniów kończących naukę i pogratulował im wysokich wyników w nauce.
W imieniu rodziców klas ósmych głos zabrał Pan Paweł Kowalski, który podziękował dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich ośmioletnią pracę, wkład w wykształcenie i wychowanie dzieci, zaangażowanie wychowawców klas ósmych.

Na zakończenie, uczennica klasy 8b, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Rygiel podziękowała gronu pedagogicznemu za pomoc w przygotowaniu do dalszej edukacji, życzliwą atmosferę w szkole, możliwość rozwijania uczniowskich talentów.
Naszym absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji, a na razie wspaniałych i bezpiecznych wakacji! Niech towarzyszy Wam fragment wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:

„Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki,
pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki;

nowe ryby znajdziemy w jeziorach,
nowe gwiazdy złowimy w niebie,
popłyniemy daleko, daleko,
jak najdalej, jak najdalej przed siebie.

Starym borom nowe damy imię,
nowe ptaki znajdziemy i wody,
posłuchamy, jak bije olbrzymie,
zielone serce przyrody”.