• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Podsumowanie wyników Szkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Mój powrót do normalności”

„Jeszcze będzie przepięknie,
Jeszcze będzie normalnie”.

Tomasz Lipiński

W dniu 23 czerwca 2021 roku z niemałym rozmachem dokonano podsumowania wyników w Szkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym pn. „Mój powrót do normalności”. Komisja Konkursowa w składzie:
• Piotr Cisek – przewodniczący,
• Jolanta Pietruszka – nauczyciel-bibliotekarz,
• Aneta Skóra – nauczyciel plastyki
dokonała oceny 68 prac plastycznych i 94 prac literackich, które przekazali na ręce organizatorów w regulaminowym czasie uczniowie naszej szkoły. Konkurs swym patronatem objęły: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Fundacja „Nauka i Gospodarka” im. Ignacego Łukasiewicza, które ufundowały atrakcyjne nagrody rzeczowe: plecaki, gry dydaktyczne, książki i słodycze.

Jury oceniło prace odrębnie dla trzech grup wiekowych:
• kategoria plastyczna (uczniowie klas 1-3),
• kategoria literacka (uczniowie klas 4-6),
• kategoria literacka (uczniowie klas 7-8).
Przy ocenie prac plastycznych zwracano szczególną uwagę na zgodność z tematyką, estetykę wykonania, oryginalność i pomysłowość w przekazie treści, a także walory artystyczne dzieł, w tym kompozycję, gamę kolorystyczną i technikę wykonania. Dokonując oceny prac literackich (pamiętnik oraz list), jury analizowało teksty głownie pod kątem zgodności merytorycznej z tematem konkursu, w tym zachowania wszystkich wyróżników gatunkowych wspomnianych wypowiedzi. Ponadto oceniano: oryginalny pomysł na tekst, walory artystyczne wypowiedzi, w tym urodę języka i stylu oraz poprawność w zakresie ortografii i interpunkcji.
Celem Szkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Mój powrót do normalności”, któremu przyświecało motto Jana Pawła II: „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”, było wychowywanie poprzez sztukę. Intencją organizatorów stało się zachęcenie dzieci i młodzieży do podzielenia się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami dotyczącymi trudnych czasów życia przez wiele miesięcy w izolacji z powodu pandemii wirusa COVID-19. Sztuka tworzenia dzieł plastycznych i literackich okazała się skuteczną formą radzenia sobie z lękiem wywołanym pandemią i jego skutkami.

Przyznano następujące nagrody:

Miejsce

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Kategoria plastyczna (uczniowie klas 1-3)

I

Zuzanna Komborska

2a

I

Kalina Tomkiewicz

1a

I

Maria Dyląg

2a

II

Emilia Żaromska

1a

II

Urszula Niemczyk

2a

II

Milena Ostrowska

3b

III

Sandra Franków

3a

III

Amelia Penar

3b

III

Oliwia Grysztar

2a

wyróżnienie honorowe

Franciszek Śliwka

2a

wyróżnienie honorowe

Gabriela Ziajka

2a

wyróżnienie honorowe

Władysław Rij

2a

wyróżnienie honorowe

Ryszard Łożyński

2a

wyróżnienie honorowe

Wiktoria Dereniowska

3a

wyróżnienie honorowe

Hanna Michalska

3a

Kategoria literacka (uczniowie klas 4-6)

I

Samuel Szczęsny

6b

I

Szymon Bałuka

6a

I

Julia Szepieniec

4b

II

Jakub Szul

4a

II

Gracjan Tworek

6b

II

Mikołaj Cisek

4a

III

Bartosz Jakieła

6a

III

Kornelia Szybka

4a

III

Jakub Wolski

4a

wyróżnienie honorowe

Dominik Pawiński

4a

wyróżnienie honorowe

Kacper Filipowicz

4b

wyróżnienie honorowe

Jan Fabisz

6b

Kategoria literacka (uczniowie klas 7-8)

I

Michał Mrozek

7b

II

Anna Dąbrowska

8a

III

Radosław Władyka

7b

wyróżnienie honorowe

Maja Barańska

7b

wyróżnienie honorowe

Patryk Hanus

7a

wyróżnienie honorowe

Patryk Rij

7b

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: Pani Alicja Zajdel, Pani Urszula Koźma, Pani Monika Rygiel, Pani Maria Niemczyk, Pani Magdalena Kasperkowicz, Pani Alicja Kabiesz, Pani Maria Szczepaniak i Pan Waldemar Kilar. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę księdza Łukasza Pałackiego, z którego inspiracji został zorganizowany ciekawy turniej. Gratulujemy sukcesów wszystkim laureatom. Dziękujemy opiekunom merytorycznym za pedagogiczny trud, włożony w przygotowania wychowanków, którzy stanęli w konkursowe szranki, a wszystkim uczniom zapału i determinacji oraz ogromnego zaangażowania podczas twórczej pracy nad niełatwym tematem. Ujawnione talenty i zdolności początkujących artystów pędzla i pióra wzbudziły uznanie i podziw. Prace laureatów dostępne są TUTAJ. Zapraszamy także do galerii zdjęć.