• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wzorowa frekwencja w roku szkolnym

„Rzetelność to cecha osób, które robią to, co należy, nawet wtedy, gdy nie jest im to na rękę”.

Jeffrey Zaslow

W dniu 21 czerwca 2021 roku na posiedzeniu Rady Pedagogicznej poznaliśmy listę wychowanków, którzy w całym bieżącym roku szkolnym – mimo trudnych pandemicznych czasów i edukacji online – nie opuścili ani jednego dnia nauki. Wzorową frekwencją poszczycić się może aż 15 uczniów. Nie opuścili oni ani jednej godziny zajęć lekcyjnych. Gratulujemy niebywałego osiągnięcia! To niewątpliwie powód do dumy i satysfakcji dla całej społeczności szkolnej. Poniżej przedstawiamy pełne zestawienie, zawierające nazwiska uczniów.

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

1.

Jakub Pitrus

2a

2.

Martyna Bulik

2b

3.

Zofia Szul

2b

4.

Wiktoria Dereniowska

3a

5.

Sandra Franków

3a

6.

Damian Dworzański

4a

7.

Kornelia Szybka

4a

8.

Patrycja Szybka

4a

9.

Anna Ziajka

4b

10.

Kornel Ziemiański

5a

11.

Gracjana Kenar

6b

12.

Patryk Hanus

7a

13.

Paulina Ziemiańska

8a

14.

Michalina Kenar

8b

15.

Patryk Krukar

8b