• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z uczniami z Argentyny

Dnia 9 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 7b oraz chętne osoby z klasy 8a i 8b wzięły udział w spotkaniu online z uczniami z miasta Mar del Plata, będącego prowincją Buenos Aires. Pomimo dzielącej nas 5-godzinnej różnicy czasu i prawie 13000 kilometrów odległości, udało się pomyślnie zorganizować spotkanie i wzbogacić wiedzę na temat tak pięknego państwa, jakim jest Argentyna.
Mar der Plata jest miastem, najczęściej wybieranym przez turystów w Argentynie, może poszczycić  się pięknymi plażami, muzeami czy jeziorami. Z kolei cudami natury Argentyny są wodospady Iguazú, jeden z najpiękniejszych lodowców świata - Perito Moreno czy Park Narodowy Talampaya z pięknymi skałami z czerwonego piaskowca. Najbardziej zadziwiający był jednak fakt, że u Argentyńczyków właśnie rozpoczyna się zima, a rok szkolny trwa od marca do grudnia. Co więcej, populacja tamtejszego państwa jest nieco większa od naszego.

Z kolei, my mogliśmy pochwalić się dobrodziejstwami naszego kraju, malowniczym krajobrazem, polską kuchnią czy zasłużonymi Polakami, jak np. Robertem Lewandowskim, Papieżem Janem Pawłem II, czy Andrzejem Sapkowskim, twórcą książki „Wiedźmin”, na podstawie której powstał popularny film, serial czy gra komputerowa. Jak się okazało, znana również tamtejszym uczniom.
Podsumowaniem spotkania był quiz, w którym uczniowie mieli szansę sprawdzić, czego ciekawego dowiedzieli się o Polsce i Argentynie.
Dla wszystkich uczniów była to cenna i ważna lekcja kulturowa, dzięki której mieliśmy szansę, po raz kolejny, przekonać się jakie możliwości daje znajomość języków obcych.
To kolejna, bardzo udana inicjatywa naszej anglistki Pani Eweliny Żukowskiej. Dziękujemy i gratulujemy kolejnego świetnego pomysłu.