• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym „Mój powrót do normalności”

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Jan Paweł II

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym „Mój powrót do normalności”, który rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs ma na celu przede wszystkim wychowywanie poprzez sztukę, dzięki której młody odbiorca łatwiej radzi sobie z własnymi emocjami, pokonując słabości i lęki, walcząc ze stereotypami, przełamując kolejne bariery. Od zarania dziejów człowiek za pomocą sztuki i literatury mógł wypowiadać się na aktualne tematy. Dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami dotyczącymi trudnych czasów życia przez wiele miesięcy w izolacji z powodu pandemii wirusa COVID-19. Intencją organizatorów jest zachęcenie uczniów naszej szkoły do tworzenia. Malowanie i pisanie są niewątpliwie formą emocjonalnego radzenia sobie z lękiem wywołanym pandemią i jego skutkami.
Zadaniem dla uczniów z klas 1-3 będzie wykonanie dowolną techniką indywidualnej płaskiej pracy plastycznej na papierze o formacie A4 zgodnej z tematem konkursu.

Uczniów klas 4-6 zachęcamy do napisania kartki z pamiętnika (do 2 stron znormalizowanego tekstu) – refleksyjnej i esencjonalnej wypowiedzi podejmującej trudny temat życia w izolacji i powrotu do szkoły, do kolegów, przyjaciół i nauczycieli po etapie edukacji zdalnej.
Zadanie, adresowane do uczniów z klas 7-8, polegać będzie na zredagowaniu listu do przyjaciela (do 2 stron znormalizowanego tekstu), w którym opisane zostaną przeżycia autora wynikające z powrotu do szkoły po miesiącach życia w izolacji.
Liczymy na inwencję twórczą. Życie w odosobnieniu, nauka w formie zdalnej, ograniczenia swobód, lęk przed chorobą i śmiercią to tematy aktualne i ważne, niezwykle nośne treściowo, dotyczące każdego z nas. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, sfinansowane przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Podpisane prace plastyczne i literackie należy dostarczyć osobiście do organizatorów konkursu – ks. katechety Łukasza Pałackiego i nauczyciela języka polskiego Waldemara Kilara do dnia 18 czerwca 2021 roku do godz. 12:00. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się 22 czerwca br.
Życzymy wszystkim powodzenia!

Organizatorzy konkursu
Ks. Łukasz Pałacki, Waldemar Kilar