• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Projekt edukacyjny „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

„Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, w którym klasa 2b naszej szkoły wzięła udział w tym roku szkolnym. Podczas przeprowadzonych zajęć dzieci poznały autora i ilustratora książek o Koziołku Matołku, wspólnie przygotowały kącik projektowy oraz przywitały Koziołka w naszej szkole. Projekt wywołał spore zaciekawienie wśród dzieci, które z dużym zaangażowaniem śledziły losy głównego bohatera, ucząc się jednocześnie właściwych postaw społecznych oraz wzbogacają wiedzę o otaczającym świecie.
Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości, kształtowanie właściwych postaw społecznych, poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” realizowany był w roku szkolnym 2020/2021 od września do czerwca. Zadaniem uczestników była realizacja określonych zadań zawartych w regulaminie.
Celami projektu było wzmacnianie poczucia własnej wartości, tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych, kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości, nawiązywanie pozytywnych relacji w najbliższym otoczeniu i środowisku społecznym, kształtowanie tolerancji wobec odmienności oraz ukazywanie wartości związanych z przeżywaniem pozytywnych emocji: radość, szczęście, zadowolenie, akceptacja, życzliwość, wzruszenie.
W ramach realizacji zadań organizowaliśmy konkurs w szkole na śmieszny pojazd dla Koziołka z recyklingu.
Wysłaliśmy kartkę z pozdrowieniami dla naszego bohatera. Stworzyliśmy obrazkowy słownik wyrazów, które już są mało używane. Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy oraz konkurs plastyczny. Zapoznaliśmy się z zawodem kowala. W kwietniu obchodziliśmy Dzień Książki z Koziołkiem Matołkiem. Wszystkie zadania bardzo przypadły nam do gustu. Okazały się świetną zabawą nie tylko dla dzieci, które były zachwycone postacią Koziołka oraz jego przygodami. Chętnie słuchały opowiadań oraz brały udział w wykonywaniu różnych zadań.
Projekt czytelniczy okazał się bardzo ciekawym i przydatnym działaniem edukacyjnym, w które zaangażowały się wszystkie dzieci. Jego cel został osiągnięty. Może nie wszyscy ruszą szturmem do biblioteki, może nie wszyscy wypożyczą książkę do przeczytania, ale na pewno wszyscy będą wiedzieli, dlaczego warto po nie sięgać.