• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Finał akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”

„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat…”

L. Krzemieniecka

W połowie marca w naszej szkole ogłoszona została akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki”. Najmłodsi powrócili wtedy do nauki stacjonarnej po kilku miesiącach zdalnego nauczania. Celem akcji było przypomnienie uczniom o bibliotece i zachęcenie ich do wędrówki po świecie literatury. Książka, promowana przez akcję czytelniczą, była dla nich doskonałą odskocznią od cyfrowej rzeczywistości zajęć online. Wszyscy uczniowie klas 2 i 3 otrzymali bilety powrotne do biblioteki. Na biletach wydrukowane zostały ikonki obrazujące różnorodne rodzaje książek: o magii, o zwierzakach, o sporcie, o przyjaźni, o świecie, komiks, książka detektywistyczna, książka, która została zekranizowana. Należało przeczytać po jednej książce z każdej kategorii i zdobyć na bilecie 10 pieczątek.

Wizyty czytelników w bibliotece pozytywnie wpłynęły na obudzenie aktywności czytelniczej i integrację całej społeczności szkolnej. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci, w kwietniu padł rekord wypożyczeń - 301 książek. Niestety akcję spowolnił ponowny powrót do nauczania zdalnego. Na wyróżnienie zasłużyli najbardziej wytrwali i systematyczni uczestnicy, którzy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i kolorowe pomoce szkolne. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Amelia Penar (kl. 3b), Zuzanna Zięba (kl. 3b), Urszula Niemczyk (kl. 2a), Weronika Misiura (kl. 2b), Barbara Śliwka (kl. 3a), Klaudia Michnowicz (kl. 3b), Hanna Michalska (kl. 3a), Zofia Szul (kl. 2b), Zuzanna Komborska (kl. 2a), Zuzanna Rygiel (kl. 2b), Milena Ostrowska (kl. 3b), Alicja Wiśniowska (kl. 2b), Maja Smoleń (kl. 3b), Sebastian Różowicz (kl. 3b), Sandra Franków (kl. 3a), Wiktoria Dereniowska (kl. 3a), Julia Wołczańska (kl. 2b).
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!