• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Patronce - drugoklasiści

W dniu 1 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedzili grób Patronki naszej szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej znajdujący się na cmentarzu w Rymanowie. Z wielkim zaangażowaniem uporządkowali mogiłę. Zadbali też o nagrobki zmarłych z rodziny Potockich. Drugoklasiści na grobie hrabiny położyli kwiaty i zapalili znicze.
Następnie wyruszyli w poszukiwaniu śladów Patronki.
Dzieci z radością weszły na Kalwarię Rymanowską. Po drodze podziwiały 14 stacji Drogi Krzyżowej, ufundowanych przez Annę i Stanisława Potockich jako wotum za szczęśliwe osiedlenie w Rymanowie. Najwięcej ciekawości wzbudziły dwie zachowane z 1876 roku, a wykonane w zakładzie Meyera w Monachium.

Na szczycie wzniesienia obejrzały też Kaplicę Grobu Pańskiego wybudowaną w 1745 roku, w dowód dziękczynienia za powrót do zdrowia wojewody Ossolińskiego. Stamtąd oglądały piękne widoki rozciągające się na naszą małą ojczyznę. Zachwycały się też Grotą Matki Boskiej znajdującą się u podnóża Kalwarii. Na długo w pamięci wszystkich pozostaną wędrówki po kalwaryjskich dróżkach oraz wspólne zabawy w otoczeniu pięknej, rymanowskiej przyrody.
Drugoklasiści w ten sposób oddali hołd naszej Patronce, wielkiej patriotce - założycielce Rymanowa Zdroju.