• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uczniowie klasy 4 i 5 wymieniają listy z uczniami z Turcji

Kolejnym krokiem podjętym w celu rozwijania umiejętności posługiwania się językiem angielskim, tym razem w piśmie, była wymiana listów pomiędzy uczniami z klasy 4 i 5 i ich rówieśnikami mieszkającymi w Turcji. Najpierw uczniowie z Gaziantep (miasto w południowe Turcji), napisali do nas listy, w których opisali swoje zainteresowania, rodzinę, kraj czy miasto z którego pochodzą. Następnie uczniowie naszej szkoły odpowiadali na nie, zawierając w nich podobne treści.
Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do prezentacji o naszym kraju oraz okolicy, ponieważ kolejnym krokiem będzie spotkanie online, w którym uczniowie będą mieć szansę zobaczyć swoich korespondencyjnych przyjaciół i dowiedzieć się co nieco o Turcji, czy szkole do której uczęszczają tamtejsze dzieci.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.