• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasy 4 i 5 wymieniają kartki świąteczne w języku angielskim

Z okazji minionych już Świąt Wielkanocnych, chętni uczniowie z klasy 4 i 5 wymieniali kartki świąteczne ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Złotowie i Myślachowicach. Czwartoklasiści nawiązali kontakt z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Złotowie (województwo wielkopolskie), za pomocą stworzonej grupy na Teamasach pierwsze pisali do siebie wirtualne listy, w których opisywali siebie, swoje zainteresowania czy miejsce, które zamieszkują. A kolejno wysyłali, pocztą tradycyjną, zaprojektowane przez siebie kartki wielkanocne z życzeniami.
Z kolei każdemu piątoklasiście został przypisany jeden korespondencyjny przyjaciel ze Szkoły Podstawowej w Myślachowicach (województwo małopolskie). Oni z kolei oprócz kartek świątecznych, do swoich kopert załączyli listy napisane odręcznie, w których również opisali swoją rodzinę, miejsce zamieszkania, czy pasje.

Głównym celem współpracy pomiędzy uczniami oraz szkołami jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w życiu codziennym. Obecnie przygotowujemy się do spotkania online w celu bliższego poznania swoich korespondencyjnych przyjaciół oraz przedstawiania szkoły i okolicy, w której mieszkamy.
Zachęcamy do obejrzenia galerii pełnej życzeń, zajączków i pisanek.