• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Świąteczny „apel” online

„Zbawienie przyszło przez krzyż, ogromna to tajemnica
Każde cierpienie ma sens, prowadzi do pełni życia…”

(fragment pieśni wielkanocnej)

Zbliża się Wielkanoc, kolejne święta w cieniu pandemii. Zwykle o tej porze w naszej szkole odbywałby się uroczysty świąteczny apel, przygotowany przez jedną z klas, poprzedzony wcześniejszymi przygotowaniami i próbami. Zamknięci w domach piątoklasiści zatęsknili za takimi tradycyjnymi występami i przygotowali pod kierunkiem Pań Bernadety Białas i Urszuli Chmiel krótki program artystyczny, nagrywając swoje kwestie w formie filmów. Całość, uzupełniona wielkanocnymi pieśniami i odpowiednimi planszami, została przedstawiona w formie prezentacji multimedialnej w dniu 30.marca, podczas ostatniej przedświątecznej godziny wychowawczej.

Wiersze i pieśni przypomniały nam, że krzyż i cierpienie Jezusa jest wyrazem miłości Boga do ludzi. Montaż zakończyły tradycyjne życzenia świąteczne skierowane do całej społeczności szkolnej.
W ten sposób młodzi artyści mieli namiastkę prawdziwego występu i tradycji stało się zadość. Jeśli chciałbyś raz jeszcze obejrzeć „świąteczny apel”, kliknij TUTAJ.