• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs „Matematyczna pisanka”

Tuż przed Wielkanocą uczniowie klas czwartych i piątej mieli możliwość wdrożenia matematyki w nastrój świąteczny poprzez udział w szkolnym konkursie „Matematyczna pisanka”. Zadaniem uczestników było wykonanie pisanki z motywami matematycznymi. Pracę można było wykonać techniką dowolną (na kartce lub w programie graficznym). Uczniowie wykazali się tutaj dużą oryginalnością i starannością.
Zwycięzcami zostali: 1. miejsce: Anna Pelczar – klasa 5a, 2. miejsce: Maja Penar – klasa 4a, 3. miejsce: Anna Ziajka – klasa 4b. Przyznano także wyróżnienia dla następujących uczniów: Julia Mazurek, Maja Niemczyk, Jakub Szul, Zuzanna Szwarc, Kornelia Szybka, Patrycja Szybka, Michał Wołczański, Kornel Ziemiański.
Konkurs zorganizowały Panie: Urszula Chmiel, Edyta Krukar i Iwona Kucia.
Zachęcamy do obejrzenia prac w galerii.