• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powitanie wiosny w klasie 2a

W dniu 19 marca 2021 roku uczniowie klasy 2a uroczyście żegnali zimę i witali wiosnę. Dzień ten poprzedziły wspólne przygotowania. Drugoklasiści, zgodnie z tradycją, wykonali kukłę Marzannę – symbol zimy oraz wiosenny „gaik” – znak nadchodzącej wiosny. Ozdabiali gałązki drzew różnobarwnymi bibułami. Wykonali też wiosenne prace plastyczne. Samodzielnie pisali pożegnalne listy do zimy. Podczas 4-godzinnego świętowania obejrzeli krótki film przybliżający staropolski zwyczaj, wzięli udział w pokazie kreacji wiosennych, dziękowali zimie za śniegowe atrakcje. Były też tańce z Marzanną w rytm wesołej muzyki.
Po szkolnych rozrywkach, barwnym korowodem, udali się nad rzekę Tabor. Tam pożegnali zimę i z kolorowym „gaikiem” wrócili do szkoły.

Dopełnieniem stały się rozgrywki sportowe. W wiosennych konkurencjach z elementem współzawodnictwa wszyscy świetnie się bawili. Był doping, śmiech i zdrowa rywalizacja. Dzień ten dostarczył drugoklasistom nowych doznań i wrażeń. Wspólnie spędzony czas był dla wszystkich kształcącą lekcją i wspaniałą zabawą.

wychowawczyni klasy - Urszula Koźma