• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Samorządności

Dnia 22 marca 2021 roku w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę organizując Dzień Samorządności. Z tej okazji przedstawiciele starszych klas wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili zdalne lekcje z wybranych przedmiotów: Anna Dąbrowska – język angielski, Aleksandra Rygiel i Natalia Wołczańska – język polski, Magda Penar i Natasza Korobczenko – matematyka, Jakub Krukar – przyroda, Milena Szaran – historia, Weronika Leś – chemia, Michał Mrozek – fizyka, Emilia Pitrus – biologia, Patryk Hanus – informatyka, Martin Jakubowicz – wychowanie fizyczne. W tym wyjątkowym dniu uczniowie mogli zakosztować trudu pracy z dziećmi i młodzieżą okraszonego urokami zdalnej formy nauczania. Mimo zimowej aury za oknem, był to prawdziwy powiew wiosny w szkolnej codzienności.

Samorząd Uczniowski