• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Powitanie wiosny w klasie 2b

„Gdzie kwitnie kwiat- musi być wiosna,
gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce rozkwitnie”.

19 marca 2021 roku pomimo wciąż jeszcze mało hojnej wiosennej pogody, uczniowie klasy 2b naszej szkoły dołożyli wszelkich starań, aby należycie powitać Pierwszy Dzień Wiosny.
Przyjście nowej pory roku – wiosny było doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej klasie przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się dużo wcześniej. Zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną. W sali zazielenił się kącik przyrody. Każdy z uczniów wykonał przepiękny strój wiosenny, wykorzystując materiały z recyklingu i zaprezentował się w pokazie mody.
Żegnając zimę wybraliśmy się na pobliską rzekę, aby spalić Marzannę i tym samym powitać wiosnę.

Dołączyliśmy również do akcji Kolorowe Skarpetki, czyli obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Każdy z nas miał ubrane kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Od rana dopisywały nam humory, był to dzień pełen atrakcji i każdy znalazł coś dla siebie.