• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Mężczyzn w klasie 4b

„Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta”.

Napoleon Bonaparte

W dniu 10 marca 2021 roku uczennice z klasy 4b przygotowały wspaniałą niespodziankę dla swych kolegów oraz wychowawcy Pana Waldemara Kilara z okazji Dnia Mężczyzn. Powstała z inspiracji przewodniczącej Julii Szepieniec ciekawa, pełna humoru prezentacja multimedialna o płci męskiej, reprezentowanej w klasie przez chłopców: Kacpra Filipowicza, Jakuba Hanusa, Miłosza Jakiełę, Kamila Penara i Michała Wołczańskiego. Nie zabrakło slajdów poświęconych wychowawcy. Lapidarne charakterystyki bohaterów prezentacji, pełne polotu i dowcipu, okraszone celną puentą wywoływały zasłużone burze braw. Starannie wybrane wiersze i dowcipy w pełni oddawały relacje damsko – męskie w klasie. Po południu dziewczęta, zachowując reżim sanitarny, odwiedziły domy swych kolegów, życząc wszelkiej serdeczności, dziękując im jednocześnie za takt i kulturę osobistą. Każdy z chłopców otrzymał gustowny prezent. To był naprawdę miło spędzony czas. Uczennice nie zapomniały również o swym wychowawcy, co było niezwykle wzruszające i świadczy o ich ogładzie, kurtuazji i dobrym wychowaniu. Słowa podziękowania kierujemy w stronę mam dziewcząt za pomoc w organizowaniu wydarzenia.