• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Drzewo śniegiem malowane” w klasie 2a

W dniu 5 marca 2021 roku w klasie 2a nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Drzewo śniegiem malowane”. Głównym jego celem było rozbudzenie wrażliwości estetycznej i kreatywności dzieci oraz promowanie i eksponowania talentów plastycznych.
Uczniowie wykonywali prace w szkole - pod kierunkiem wychowawczyni Urszuli Koźmy. Wszystkie zachwycają pomysłowością, różnorodnością technik i starannością, dlatego też jury miało problem z wyłonieniem najlepszych.
Zwycięzcami konkursu zostali:
1. miejsce ex aequo Jagoda Sabat i Jakub Pitrus
2. miejsce ex aequo Anna Rij i Ryszard Łożyński
3. miejsce ex aequo Urszula Niemczyk i Klaudia Grysztar

Wyróżnienia specjalne otrzymali:
Maria Dyląg, Antonina Kilar, Michał Klimkiewicz, Lena Penar oraz Władysław Rij.
Wyróżnienia przyznano: Bartoszowi Guzikowi, Szymonowi Inglotowi, Zuzannie Komborskiej, Kacprowi Kędrze, Filipowi Suchowi, Martynie Smereckiej, Gabrieli Ziajce i Franciszkowi Śliwce.
Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy z rąk dyrektora szkoły - Pana Piotra Ciska.
Gratulujemy drugoklasistom zaangażowania i twórczej aktywności. Ich dzieła zdobią korytarz szkolny, a podziwiane są nie tylko przez dzieci, ale też nauczycieli i pracowników szkoły. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.