• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zmagania najmłodszych w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym

W dniu 25 lutego 2021 roku dziesięciu uczniów z klasy 2a oraz sześciu uczniów z klasy 3a naszej szkoły uczestniczyło w 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego - Alfik Matematyczny, którego celem jest odkrywanie i promowanie talentów matematycznych dzieci i młodzieży. Konkurs organizowany jest w ramach Programu Edukacyjnego - Łowimy Talenty. Test konkursowy zawierał 30 zadań jednokrotnego wyboru. Na jego rozwiązanie uczestnicy otrzymali 75 minut. Zadania wymagały samodzielności, logicznego myślenia, wyobraźni, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Dzieci rozwiązywały test pod opieką komisji w składzie: Jolanta Pietruszka - nauczyciel bibliotekarz oraz Urszula Koźma - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczestnicy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i w dużym skupieniu. Wyniki matematycznych zawodów poznamy za 8 tygodni. Życzymy najmłodszym sukcesów.