Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Teatr w szkole
Przedstawienia teatralne to coś, co przedszkolaki i starsze dzieci bardzo lubią. Rano 21 listopada artyści z Teatru Lalek "Pinokio" przygotowywali dekoracje do przedstawienia, a dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Sztuka "Mała myszka" opowiadała o losach małej dziewczynki, która była bardzo pracowita, kochała zwierzęta i za swoje dobre serce otrzymała nagrodę od Złotej Pani.  Opowieść była bardzo ciekawa, dzieci żywiołowo reagowały i chętnie odpowiadały na pytania, które padały ze sceny. Na koniec dzieci nagrodziły aktorów wielkimi brawami.

Image

zdjęcia...


 
Święto Odzyskania Niepodległości

Image

zdjęcia...

W dniu 14 listopada dyrekcja, nauczyciele i przedszkolaki placówki zebrali się, aby uczestniczyć w akademii upamiętniającej 93 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny został przygotowany przez klasę 3b. Uczniowie, recytując wiersze i śpiewając pieśni legionowe, wprowadzili wszystkich w uroczysty nastrój.  Całości dopełniła dekoracja z elementami symboliki narodowej i stroje wykonawców z biało – czerwonymi kotylionami.

 
Dzieci z zerówek pamiętają o zmarłych
Gdy nadchodzi czas ciszy i zadumy, w dniach poprzedzających Święto Zmarłych, tradycyjnie już dzieci z naszych zerówek odwiedzają cmentarz w Rymanowie. Zapalają znicze i modlą się przy mogiłach żołnierzy poległych w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę oraz patronki naszej szkoły – Anny z Działyńskich Potockiej. Jest to wyraz pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

Image

zdjęcia...


 
3 i 4-latki przy kapliczce poświęconej bł. Janowi Pawłowi II

Image

zdjęcia...

"Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.
Panie, to Ty na mnie spojrzałeś…"

28 października śladami błogosławionego Jana Pawła II udały się przedszkolaki z grupy 3 i 4-latków. Przy kapliczce poświęconej ku czci naszego rodaka – Karola Wojtyły, który wędrował szlakami Rymanowa Zdroju w 1984 roku, dzieci odmówiły modlitwę i zapaliły symboliczne znicze.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 28