Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Archiwum
Rok 2010/2011
Rok 2009/2010
Rok 2008/2009
Rok 2007/2008
Rok 2006/2007
Rok 2005/2006
Rok 2004/2005
Ankieta
Gdzie spędziłeś/aś wakacje?
 

Strona główna

Nowości
Popularne
"Góra grosza"

"Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie"

Już po raz dwunasty ruszyła  akcja "Góra Grosza". W czasie jej trwania dzieci  szkolne i przedszkolaki zbierały drobne monety, aby następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. W ramach tej akcji zorganizowano konkurs wewnątrzszkolny "Pełna Puszka". W sumie dzieci zebrały 163 złote 96 groszy. Najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia zebrali  uczniowie klasy 3b - 4 złote 48 groszy. Na drugim miejscu znalazła się "zerowka b" - 2 złotych 84 grosze i 3 miejsce zajęła "zerówka c"- 1 złotych 34 groszy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ania Kozak z najmłodszej grupy przedszkolnej, która przyniosła najwięcej pieniążków  13 złotych i 27 groszy. 

Image 

zdjęcia...

 

Dziękujemy dzieciom za wielkie serce i chęć dzielenia się z innymi.


 
Spotkanie Bożonarodzeniowe

Image

zdjęcia...

W dniu 21 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W nastrojowym przedstawieniu przygotowanym przez dzieci z zerówki "b" przeplatały się tradycyjne kolędy i pastorałki z pięknymi, okazjonalnymi wierszami. Po części artystycznej wszyscy składali sobie świąteczne życzenia, łamali się opłatkiem oraz degustowali wigilijny żur. Cała uroczystość przebiegała w nastrojowej atmosferze oczekiwania na przyjście Syna Bożego.


 
Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia w naszej szkole zagościł Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla grzecznych dzieci. Długo oczekiwany przez wszystkich gość specjalny odwiedził najpierw 3, 4-latki z Punktu Przedszkolnego, a następnie udał się do 5 i 6-latków z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów z klasy IIIb. Przedszkolaki przywitały Mikołaja piosenkami, po czym każde dziecko podeszło i odebrało piękny prezent. Radości i oglądania podarunków nie było końca...
Aby Mikołaj za rok znów odwiedził nasze przedszkole dzieci zaśpiewały mu tradycyjne "Sto lat".


Dziękujemy Mikołaju za piękne prezenty.
Do zobaczenia za rok Uśmiech

Image

Mikołaj w Punkcie Przedszkolnym - zdjęcia...
Mikołaj w oddziałach przedszkolnych - zdjęcia...
Mikołaj w klasie IIIb - zdjęcia...


 
Zabawa andrzejkowa

Image

 

zabawa 3 i 4-latków - zdjęcia...

zabawa 5,6-latków i klasy 3b - zdjęcia...

"Andrzejkowe święto jest bardzo lubiane,
wróżby i zabawy wciąż praktykowane"

Przedszkolaki i dzieci szkolne z Rymanowa Zdroju też bardzo lubią ten magiczny dzień. W tym roku zaczęły Katarzynowo – Andrzejkowe zabawy wcześniej niż mówi to kalendarz, bo 23 listopada. Do południa bawiły się "Skrzaty" i "Biedronki". Po południu "zerówki" i klasa 3b. W miły nastój wprowadziły wszystkich dekoracje przygotowane przez trzeciaków, a wróżby prowadziły "profesjonalne" i piękne Cyganki. Oprócz przepowiadania przyszłości dzieci bawiły się w rytm ulubionych piosenek i miały możliwość pokazania swoich umiejętności w różnych konkursach. Zabawa, choć nie trwała do rana, na długo pozostanie w pamięci uczestników i z niecierpliwością będą czekać na kolejne andrzejkowe "Czary - mary". Ale to niestety aż za rok.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 28
Data i Imieniny
22 Lipca 2024
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Albin, Bolesława,
Bolisława,
Laurencjusz,
Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia,
Pankracy, Więcemiła
Do końca roku zostało 163 dni.
Uśmiechnij się

- Jasiu, kim chciałbyś być w przyszłości? - pyta pani.
- Żyrafą.
- Żyrafą? Dlaczego?
- Żeby tata nie mógł mnie targać za uszy.

 
Gościmy

statystyka