Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Aktualności arrow Wycieczka do Pilzna

Wycieczka do Pilzna Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Miesiąc czerwiec to doskonały czas na podróżowanie. Dlatego też, dzieci z Punktu Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Muzeum zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Przedszkolaki oglądały tam lalki drewniane, tekstylne, ceramiczne i porcelanowe. Zwiedziły pracownię, w której panie robią kukiełki, pacynki i lalki. Na "Bocianim strychu" wysłuchały opowieści o czterech porach roku. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem oglądały największą w Polsce kolekcję lalek japońskich. Jednak najwięcej emocji dostarczyło dzieciom wykonanie własnej kukiełki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie części bajkowej w Skansenie w Lipinach, gdzie wielką sympatią cieszyły się wszystkie znane postacie z bajek. Wszyscy w rodosnym nastroju powrócili do przedszkola.

Image

zdjęcia...


 
następny artykuł »