Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Spotkanie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Granicznej Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

29 października gościliśmy w naszej szkole pracowników Państwowej Straży Granicznej w Barwinku. Podczas spotkania st. chor. szt. Zygmunt Sysak opowiedział uczniom o swojej ciekawej i odpowiedzialnej pracy oraz zapoznał ich z zasadami właściwego zachowania się w wielu niebezpiecznych sytuacjach (np. podczas ataku psa). Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się również pokaz stroju oraz sprzętu używanego w codziennej pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jednak najwięcej emocji wzbudził honorowy gość spotkania - sympatyczna spanielka Elma specjalizująca się w wykrywaniu narkotyków, która zaprezentowała uczniom próbkę swoich licznych umiejętności. Spotkanie było dla dzieci bardzo pouczającym i niezapomnianym doświadczeniem.

Dziękujemy!


 
Uczniowie z klasy 2b i 3b pamiętają o zmarłych Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Listopad, to miesiąc szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli. W tym czasie, w ciszy i zadumie pochylamy się nad grobami. Uczniowie klasy 2b i 3b uczcili pamięć tych, "którzy w czasie II wojny światowej wysiedleni przez hitlerowców z domu starców w Krakowie, samotni i opuszczeni, tu, w Rymanowie Zdroju dopełnili swój los". Dzieci modliły się i zapaliły znicze przy pomniku poświęconym zmarłym kuracjuszom. Uczniowie zmówili również modlitwę za Ojca Świętego przy kapliczce upamiętniającej Jego wizytę w naszej miejscowości.

 
Konkurs plastyczny z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina Utwórz PDF Drukuj

W związku z obchodami Roku Chopinowskiego w całym kraju odbywają się liczne koncerty, wystawy, konkursy itp. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zorganizował konkurs plastyczny, którego celem było przybliżenie dzieciom postaci Fryderyka Chopina oraz popularyzacja jego twórczości. Na zajęciach plastycznych uczniowie rysowali sceny dotyczące życia i twórczości tego wybitnego polskiego kompozytora. Z prac wykonanych przez uczniów naszej szkoły jury konkursu wyróżniło i nagrodziło rysunek Miłosza Sołtysika z kl. 3b.

Gratulujemy Uśmiech

Image

zdjęcia...


 
Jesienne zabawy przy muzyce Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Przedszkole i szkoła to miejsce, w którym dzieci nie tylko pilnie uczą się i poznają świat, lecz również mile spędzają czas na beztroskiej zabawie. Doskonałą okazją do tego były „Jesienne zabawy przy muzyce”, które w naszej szkole miały miejsce  5 listopada. Były tańce, pląsy, korowody oraz muzyczne zagadki o tematyce jesiennej. Wszyscy wesoło spędzili czas na wspólnej zabawie. Spotkanie to przyczyniło się do integracji dzieci przedszkolnych i szkolnych.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 43