Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Wycieczka trzecioklasistów do lasu Utwórz PDF Drukuj
12 października uczniowie klasy 3b wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Głównym jej celem była obserwacja jesiennej przyrody. Najpierw na leśnej polanie dzieci oglądały i opisywały wybrane drzewo oraz kalkowały jego korę. Następnie wszyscy wyruszyli na spacer leśnymi ścieżkami. Podczas przechadzki uczniowie zbierali grzyby, kolorowe liście i szyszki oraz podziwiali wspaniałe widoki. Po krótkim odpoczynku dzieci w doskonałych humorach wróciły do szkoły. "Złota polska jesień" jest naprawdę piękna!

Image

zdjęcia...


 
Dzień Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Jakże nie pisać wierszy,
Jakże nie płonąć w podzięce,
Za dar najpiękniejszy, za SERCE."


15 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki z grupy 4-latków pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki składając tym samym podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za wyrozumiałość, cierpliwość i trud włożony w ich wychowanie. Serduszko z makaronu oraz odśpiewane "Sto lat" było upominkiem dla nauczycieli i pracowników obsługi.


 
Konkurs recytatorski "Literatura i dzieci - Uśmiechnij się!" Utwórz PDF Drukuj
 

"Miej czas na uśmiech – to muzyka duszy"

Te piękne słowa Matki Teresy z Kalkuty są mottem kolejnej edycji konkursu recytatorskiego "Literatura i Dzieci", którego organizatorem jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W eliminacjach gminnych tego konkursu, które odbyły się 21 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie dzieci recytowały wiersze o tematyce związanej z uśmiechem. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b - Dominika Kabiesz i Michalina Śliwka. Obie dziewczynki pięknie zaprezentowały utwory Małgorzaty Strzałkowskiej, a Michasia za swoją prezentację otrzymała nominację do udziału w eliminacjach rejonowych.

Gratulujemy Uśmiech

Image

zdjęcia...


 
Dzieci z zerówki odwiedzają cmentarz w Rymanowie Utwórz PDF Drukuj

"W dniu Zaduszek,
w czas jesieni,
odwiedzamy bliskich groby,
zapalamy zasmuceni
małe lampki - znak żałoby"

29 października dzieci z zerówki udały się na cmentarz do Rymanowa, gdzie chwilą ciszy i wspólną modlitwą uczciły pamięć tych, którzy odeszli. Sześciolatki złożyły wykonane przez siebie wiązanki oraz zapaliły znicze na grobie Anny z Działyńskich Potockiej - patronki naszej szkoły oraz na grobach żołnierzy poległych w obronie ziemi rymanowskiej podczas I i II wojny światowej.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 43