Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
5 i 6-latki na Michaliadzie w Miejscu Piastowym Utwórz PDF Drukuj
1 czerwca 5 i 6-latki uczestniczyły w XXVII Pielgrzymce Dzieci do bajkowej krainy Michaylandu w Miejscu Piastowym. Na wspólne świętowanie Dnia Dziecka przybyło ponad 4 tysiące dzieci z różnych stron Polski. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i Mszą św. sprawowaną przez kilkunastu kapłanów pod przewodnictwem Ojca Generała Księży Michalitów - ks. Kazimierza Radzika. Podczas procesji z darami, w niebo wypuszczono białe, żółte i czerwone balony, które były symbolem dziękczynienia za beatyfikację Papieża Jana Pawła II. Następnie dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i konkurach. Przedszkolaki cierpliwie czekały na "malowanie twarzy" oraz "czesanie nowoczesnych fryzur". Najwięcej emocji wzbudziły jednak dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. W przerwie między zabawą dzieci udały się na poczęstunek – pyszne parówki ze strażackiego kotła oraz zimne napoje. Ten piękny, słoneczny i pełen atrakcji Dzień Dziecka zapewne na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Image

zdjęcia...


 
XVIII Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej "Skrzacik" Utwórz PDF Drukuj

Image

 

Image

zdjęcia...

7 czerwca w Iwoniczu Zdroju odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej "Skrzacik", w którym 215 uczestników w wieku od 3 do 6 lat, prezentowało swoją twórczość artystyczną. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z grup 4, 5 i 6-latków, które pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odgrywały role w inscenizacjach teatralnych oraz tańczyły. Występy przedszkolaków doceniła publiczność gromkimi brawami oraz jury, które przyznało naszym małym artystom aż 8 wyróżnień. I tak, w kategorii Piosenka wyróżnienia otrzymały: Ania Dąbrowska i Helenka Myszkal z grupy „Słoneczka” oraz Karolinka Niemczyk z zerówki. W kategorii Inscenizacja-wiersz wyróżnienia otrzymali: Dominika Frącek z 5-latków za recytację wiersza; Emilka Węglowska, Kaja KołodziejczykMikołaj Ostrowski z 4-latków za inscenizację oraz dwie grupy teatralne z zerówki w składzie: Gabrysia Berdel, Zuzia Jurasz i Kubuś Pitrus oraz Maciuś Krukar, Miłosz Kołodziejczyk i Kacper Szczepanik. Natomiast w kategorii Taniec nagrodę wytańczył zespół "Zdrojaczki" również z zerówki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.   więcej...

Gratulujemy sukcesów naszym małym artystom Uśmiech


 
Wycieczka 4, 5 i 6-latków do Pilzna Utwórz PDF Drukuj
10 czerwca 4, 5 i 6-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu oglądały lalki wykonane w pracowniach muzealnych oraz lalki antyczne, gdzie najstarsze mają około 1600 lat. "Na Babcinym strychu" oglądały spektakl światła i dźwięku zatytułowany "Jak pory roku po świecie wędrują, czyli rzecz o przemijaniu", w którym to porami roku były lalki wykonane na podstawie obrazów Leonarda da Vinci. Następnie w manufakturach muzeum przedszkolaki oglądały wyposażenie starych warsztatów, m.in. krawieckiego, szewskiego oraz wykonywały kukiełki. Kolejnym etapem wycieczki była Filia Muzeum w Lipinach. Dzieci zwiedzały tam miniaturowy skansen oraz bajkowy ogród z wioską krasnoludków i zamkiem Śpiącej Królewny. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i zapewne na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Image

zdjęcia...


 
Sukcesy uczniów z klasy 3b Utwórz PDF Drukuj

W maju i czerwcu nasi uczniowie z powodzeniem brali udział w różnych konkursach na szczeblu gminnym i wojewódzkim. 26 maja ogłoszono listę laureatów IX Wojewódzkiego Konkursu Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, o czym czytam". W kategorii uczniów klas trzecich szkół podstawowych do etapu wojewódzkiego przystąpiło 107 uczniów, z których 39 uzyskało tytuł laureata. Z ogromną radością zauważyliśmy wśród nich dwie uczennice klasy 3b: Dominikę Kabiesz i Michalinę Śliwkę.
Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rymanowie organizuje konkurs plastyczny. Tym razem tematem pracy była "Kraina marzeń pełna". Jury konkursu najbardziej zachwyciło się dziełem naszej uczennicy Julii Krzysztyńskiej z klasy 3b, za które przyznało jej I miejsce.
1 czerwca poznaliśmy wyniki innego konkursu plastycznego "Mieszkańcy lasu", który ogłosiło Nadleśnictwo Rymanów przy współudziale Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Również i w tym konkursie wysokie II miejsce zdobył uczeń klasy 3b Michał Węglowski.

Image

 

 

Wszystkim wyróżnionym
dzieciom serdecznie gratulujemy
i życzymy wielu sukcesów
w przyszłym roku szkolnym!


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 40 z 43