Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Wycieczka klasy 3b do Nowego Sącza Utwórz PDF Drukuj
24 maja klasa 3b wybrała się na wycieczkę autokarową do Nowego Sącza. Na początek trzecioklasiści zrobili sobie krótki przystanek w Starym Sączu, gdzie zobaczyli urokliwy Rynek, Klasztor Sióstr Klarysek oraz Ołtarz Papieski. Następnie udali się do Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu, którego zwiedzanie zaczęli od Skansenu regionalnego. Dzieci zobaczyły tam wiernie odtworzoną dawną wieś sądecką, podziwiały stare budownictwo i przedmioty codziennego użytku należące do różnych grup ludności. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały m.in. dworski zespół gospodarczy, dom posła, cerkiew greckokatolicką, szkołę oraz chałupy chłopów. Ostatnim, ale nie mniej ciekawym punktem wycieczki było Miasteczko Galicyjskie, gdzie wszyscy od razu poczuli atmosferę małego miasteczka na dawnej prowincji. Przy galicyjskim rynku dzieci odwiedziły m.in. pracownię garncarza i żydowskiego krawca, a także atelier fotografa oraz warsztat zegarmistrzowski. W zakładzie fryzjerskim mogły zobaczyć jak pracował dawny golibroda, a w remizie straży pożarnej, jakiego sprzętu używali w swojej pracy strażacy.
Podróż do przeszłości bardzo spodobała się trzecioklasistom. Zmęczeni, ale w doskonałych humorach wracali do domu. Tej wycieczki na pewno długo nie zapomną.

Image

zdjęcia...


 
Dzień Matki w oddziałach przedszkolnych Utwórz PDF Drukuj

Image

 

Dzień Matki:

występ 3-latków - zdjęcia...
występ 4-latków - zdjęcia...
występ 5-latków - zdjęcia...
występ 6-latków - zdjęcia...

"Mamo, jak Ci dziękować za miłość Twą?
Mamo, jak Ci dziękować za ciepło Twoich rąk?
Mamo, jak Ci dziękować za serce Twe?
Mamo – Kocham Cię!"

Te i wiele innych, równie pięknych słów zawartych w wierszach i piosenkach, przedszkolaki w dowód wdzięczności ofiarowały w Dniu Matki swoim kochanym mamusiom. Każda grupa przedszkolna przygotowała piękny program artystyczny, w którym dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Nie zabrakło również inscenizacji, w których mali aktorzy z grup 4, 5 i 6-latków, z pełnym oddaniem, odgrywali role teatralne oraz pięknie zatańczonego przez starszaków "Trojaka". Mamy z wielkim zachwytem oraz wzruszeniem podziwiały i oklaskiwały swoje pociechy. Ta, jakże ważna uroczystość zakończyła się wręczeniem mamom drobnych upominków i słodkim poczęstunkiem.


 
Wycieczka 3-laktów do Rymanowa Utwórz PDF Drukuj
30 maja w "Jasiu Wędrowniczku" odbyło się spotkanie 3-latków z sympatycznym Króliczkiem, Klaunem oraz Promyczkiem. Dzieci śpiewały piosenki oraz z radością uczestniczyły w tańcach i zabawach przygotowanych przez gości. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z chustą animacyjną Klanza. Wspólne czytanie bajek i degustacja lodów dało dzieciom wiele energii do dalszego uczestnictwa w zabawach i konkursach. Przerwy między zabawami umilały poczęstunki przygotowane przez "Jasia Wędrowniczka". Najważniejszym punktem imprezy było rozdanie prezentów niespodzianek przez Króliczka Tuptusia. Szaleństwa 3-latków na placu zabaw Kubusia Puchatka nie miały końca, a w szczególności, kiedy trzeba było wracać do przedszkola.

Image

zdjęcia...


 
Dzień Dziecka w grupach 3 i 4-latków Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Dnia 1 czerwca grupy 3 i 4-latków uczestniczyły w grach oraz zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Rysowały kolorowymi kredami na asfalcie, bawiły się na placu zabaw a panie chcąc jeszcze bardziej umilić ten wspaniały dzień, malowały farbami „Face Deco” śmieszne rysunki na twarzyczkach dzieci. Przedszkolaki wybrały najśmieszniejszą parę bajkowych postaci. Na zakończenie chłopcy i dziewczynki otrzymali skromne upominki oraz kolorowe balony. Dzień minął w miłej i radosnej atmosferze.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 36 z 43