Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Dzień Samorządności Utwórz PDF Drukuj

Od kilku już lat 1 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Dzień Samorządności. W związku z tym Samorządzik Uczniowski przygotował dla dzieci wesołą primaaprilisową imprezę. Atrakcji było mnóstwo. Na początku dziewczynki z klasy 3b niczym prawdziwe modelki zaprezentowały zebranym wiosenny pokaz mody. Później chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z przyrody oraz znajomości tytułów bajek i baśni. Następnie odbyła się IV już edycja Maratonu Uśmiechu. Prezentowane dowcipy bardzo się wszystkim podobały, o czym świadczą głośne salwy śmiechu, które od czasu do czasu słychać było w klasie. Na zakończenie imprezy odbył się najbardziej przez wszystkich oczekiwany Konkurs Młodych Talentów. Okazało się, że utalentowanych uczniów jest w naszej szkole naprawdę wielu. Dzieci pięknie prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne i plastyczne. Młodzi artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami, a przez jury wspaniałymi nagrodami.
Impreza primaaprilisowa znakomicie się udała i wprowadziła wszystkich w wesoły i prawdziwie wiosenny nastrój.

Image

zdjęcia...


 
Sukcesy naszych uczniów Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

 

Image

W marcu i kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkursach, na których zaprezentowali się z jak najlepszej strony i odnieśli znaczące sukcesy.
Uczeń klasy 2b Karol Jurasz reprezentował naszą szkołę podczas VII Konkursu Recytatorskiego "Tropem współczesnej poezji". Jego piękna recytacja zachwyciła jury podczas eliminacji gminnych, które przyznało Karolowi nominację do kolejnego etapu. W czasie finału konkursu, który odbył się 12 kwietnia w Regionalnym Centrum Pogranicza w Krośnie nasz uzdolniony drugoklasista zdobył wyróżnienie.   więcej...   Gratulujemy!


Uczennice klasy 3b Dominika Kabiesz i Michalina Śliwka wzięły udział w IX Konkursie Czytania ze Zrozumieniem "Wiem, o czym czytam" organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju razem z PCEN w Rzeszowie - Oddział w Przemyślu, pod patronatem Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Dziewczynki znakomicie poradziły sobie z niełatwymi zadaniami na etapie szkolnym oraz powiatowym i otrzymały nominację do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 13 maja br.   więcej...

Gratulujemy i życzymy trzecioklasistkom dalszych sukcesów!


 
Spotkanie wielkanocne Utwórz PDF Drukuj

Tradycyjnie już, w naszej szkole, odbyło się wielkanocne spotkanie. W pięknie udokorowanej sali, przy świątecznym stole zgromadzili się: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie aby obejrzeć program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Jako pierwsze, w wierszach i piosence zaprezentowały się "maluszki". Następnie, wystąpiły dzieci 5-letnie, które przedstawiły wesołą historię jajka, które zamieniło się w pisankę, recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce świątecznej. Po części artystycznej, dzieląc się jajkiem, wszyscy składali sobie życzenia oraz degustowali wielkanocne potrawy.

Image

zdjęcia...


 
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Jako pierwsi w Europie
Konstytucję stworzyliśmy,
dając przykład innym krajom
nową drogę wskazaliśmy."

29 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie klasy 3b. W ciekawy i przystępny sposób przybliżyli przedszkolakom i uczniom najważniejsze fakty dotyczące tego historycznego wydarzenia. Patriotyczne wiersze i piosenki oraz pięknie zatańczony polonez wprowadziły wszystkich w podniosły, a zarazem radosny nastrój majowego święta.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 43