Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Spotkanie z Mikołajem Utwórz PDF Drukuj

6 grudnia jest dniem szczególnym nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale też dla tych trochę starszych. W tym dniu z niecierpliwością czekają one na odwiedziny świętego Mikołaja. Miły staruszek z siwą brodą nie zapomina też nigdy o naszej szkole. I w tym roku nie sprawił nam zawodu. Mimo wielu obowiązków znalazł czas na krótką wizytę oraz rozmowę z przedszkolakami i uczniami. Pamiętał też o prezentach, a w jego ogromnym worku zmieściły się upominki dla wszystkich dzieci: piękne lalki i samochodziki oraz puzzle. Znalazło się też coś słodkiego dla uczniów 2 i 3 klasy.

Dziękujemy Ci Mikołaju Uśmiech
Zapraszamy Cię do nas za rok!

Image

Mikołaj w oddziałach przedszkolnych - zdjęcia...
Mikołaj w szkole - zdjęcia...


 
Świąteczne ozdoby w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj

"Ubrać się pięknie choinki chcą,
bo przecież święta o kroczek są!"

Boże Narodzenie tuż tuż. W naszej szkole pojawiły się więc piękne dekoracje świąteczne, które cieszą oko i wprowadzają w nastrój oraz klimat świąt. Witraże, gazetki tematyczne i stroiki widać wszędzie - w klasach, salach i na korytarzu. Kilka dni temu pojawiły się też choinki przystrojone w kolorowe łańcuchy, bombki i cukierki. Również na zajęciach plastycznych i technicznych praca wre. Dzieci z zapałem rysują, ozdabiają, wycinają i sklejają. I już po chwili pojawiają się wesołe bałwanki z waty, choinki z orgiami, Mikołaje – serwetniki albo śnieżynki z kolorowego papieru. Na pewno dekoracje nie stanowią istoty świąt, ale z pewnością są pięknym ich uzupełnieniem.

Image

zdjęcia...


 
Spotkanie wigilijne Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

21 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dyrekcji, nauczycieli, dzieci oraz pozostałych pracowników szkoły. W świątecznie udekorowanej sali, przy blasku światełek choinkowych dzieci sześcioletnie przedstawiły zebranym polskie tradycje i zwyczaje związane z wigilią Bożego Narodzenia.  Wiersze i inscenizacje przeplatane były pięknymi pastorałkami. Po części artystycznej, łamiąc się opłatkiem, wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i degustowali wigilijny żur oraz kapustę z grochem.

 
Święto Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj

Dzień Babci i Dziadzia to wielkie święto w naszej szkole. Młodsze i starsze dzieci z niecierpliwością czekają na ten wyjątkowy dzień i starannie się do niego przygotowują.
W tym roku uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadzia trwały dwa dni. 13 stycznia swoich Dziadków zaprosili do szkoły uczniowie klasy 0, 2b, i 3b. Sześciolatki w programie artystycznym zaprezentowały wiersze, piosenki oraz przepięknie zatańczyły polskie tańce ludowe. Uczniowie klasy 2b opowiedzieli gościom o tym, jak obchodzi się Dzień Babci i Dziadka w różnych krajach i zaśpiewali piosenki na melodię znanych zagranicznych hitów. Klasa trzecia przeniosła wszystkich zebranych w lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku, wykonując wiązankę niezapomnianych, filmowych przebojów z tamtych lat. Ponadto „trzeciaki” zaprezentowały się w nowoczesnych i trochę zaskakujących wersjach dwóch wierszy Juliana Tuwima „Słowik” i „Rzepka”. Następnego dnia program artystyczny pokazały swoim kochanym Babciom i Dziadkom dzieci z oddziałów przedszkolnych. „Skrzaty”, „Biedronki” i „Słoneczka” pięknie zaprezentowały się w wesołych piosenkach, wierszach, inscenizacjach oraz tańcach. Miłą niespodzianką dla wszystkich gości była wiązanka piosenek biesiadnych, którą na zakończenie imprezy pięknie wykonali pani kierownik Maria Prugar i nauczyciel muzyki pan Bogusław Malinowski. Te dwa wyjątkowe dni dostarczyły Babciom i Dziadkom (jak sami mówili) wiele wzruszeń, radości i na pewno na długo zostaną w ich pamięci.
W sobotę w Sali Domu Ludowego w Posadzie Górnej Babcie i Dziadkowie bawili się na specjalnie zorganizowanym dla Nich balu. Zabawa była rewelacyjna, wszyscy świetnie się bawili i obiecali, że za rok znów się tam spotkają.

Image

Święto Babci i Dziadka
występ 3-latków - zdjęcia...
występ 4-latków - zdjęcia...
występ 5-latków - zdjęcia...

 

 

Image

Święto Babci i Dziadka
występ dzieci z zerówki - zdjęcia...
występ uczniów z klasy IIb - zdjęcia...
występ uczniów z klasy IIIb - zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 43