Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Zmarła Bernadetta Czado Utwórz PDF Drukuj

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 listopada br. zmarła Bernadetta Czado. Przez 16 lat pracowała jako nauczycielka matamatyki w szkole w Posadzie Górnej.

Modlitwa różańcowa odbędzie się dnia 8 listopada br. w kaplicy cmentarnej w Rymanowie, o godz. 1730. Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 9 listopada o godz. 1400, również w kaplicy cmentarnej.


 
Święto Odzyskania Niepodległości Utwórz PDF Drukuj

"Uroczyście biją dzwony
w mieście flagi rozwinięto…
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto."

10 listopada uczniowie klasy 2b zaprosili dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i dzieci na uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Drugoklasiści w wierszach i piosenkach przypomnieli ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Opowiedzieli o odwadze oraz poświęceniu wielu pokoleń Polaków, abyśmy dzisiaj mogli żyć i uczyć się w wolnym, niepodległym kraju.

Image

zdjęcia...


 
Andrzejki Utwórz PDF Drukuj

Image

Andrzejki w oddziałach przedszkolnych - zdjęcia...

Adnrzejki w klasach 0, 2b, 3b - zdjęcia...

Koniec listopada to tradycyjnie już czas wróżb i zabaw andrzejkowych. Takie zabawy odbyły się również w naszej szkole. Imprezę dla przedszkolaków zorganizowano 22 listopada. Były wróżby, tańce oraz wesołe zabawy przy muzyce. Następnego dnia wieczór czarów i magii przygotował dla dzieci z klas 0, 2b i 3b Samorządzik Uczniowski. W pięknie udekorowanej sali wróżki przypomniały tradycje związane z wieczorem andrzejkowym oraz przepowiadały przyszłość swoim koleżankom i kolegom. Przy stanowiskach wróżek panował ogromny tłok, ponieważ każdy chciał się dowiedzieć, co go czeka w przyszłości. Kiedy już wszyscy zaspokoili ciekawość, rozpoczęła się andrzejkowa dyskoteka, przeplatana konkursami oraz zabawami. Uczniowie zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach opuszczali szkołę. Zabawa była udana, a wróżby pomyślne. Miejmy nadzieję, że wszystkie się spełnią

 
"Góra grosza" Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie"

W dniach 22 XI - 3 XII we wszystkich szkołach w Polsce odbyła się akcja Góra Grosza. Już po raz XI Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowało zbiórkę pieniędzy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz zawodowych rodzin zastępczych. Również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Przedszkolaki i uczniowie klas 2b i 3b z ogromnym zaangażowaniem przynosili drobne monety groszowe i zebrali łącznie 322,92 zł. W szkolnym konkursie "Pełna puszka" towarzyszącym akcji zwyciężyła klasa 2b, której uczniowie uzbierali 76,51 zł.  więcej...

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję choćby jednym grosikiem!


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 16 z 43