Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2010/2011

Rok 2010/2011
Rozpoczęcie roku szkolnego Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach - zasób nowej wiedzy."

Po wakacyjnym wypoczynku 1 września, mimo brzydkiej pogody, wszyscy w doskonałych humorach zjawili się w szkole. Pani Kierownik serdecznie powitała uczniów klas 2b i 3b, przedszkolaków i licznie przybyłych rodziców. Życzyła uczniom wielu sukcesów i samych "szóstek" w nowym roku szkolnym 2010/2011.


 
Zmarł Edward Piotrowski Utwórz PDF Drukuj

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 7 września br. zmarł Edward Piotrowski. Nauczyciel muzyki i wieloletni dyrektor szkoły w Posadzie Górnej.


 
Święto Pieczonego Ziemniaka Utwórz PDF Drukuj
W ostatni dzień kalendarzowego lata Samorządzik Uczniowski zorganizował dla uczniów klas "0", 2b i 3b Święto Pieczonego Ziemniaka. Była to impreza pełna niespodzianek. Najpierw dzieci dowiedziały się, co na temat bohatera dnia mówi legenda oraz poznały fakty historyczne i wiele ciekawostek dotyczących ziemniaka. Następnie uczniowie wzięli udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Rozstrzygnięto też wcześniej ogłoszone konkursy: "Ziemniaczany Ludzik" oraz "Ziemniaczek - Cudaczek". Druga część imprezy odbyła się w ogrodzie szkolnym. Uczniowie brali udział w "ziemniaczanych" zawodach sportowych, a także mogli spróbować kartofelków pieczonych w ognisku. Były pyszne!

Image

zdjęcia...


 
Sałatki z owoców i warzyw Utwórz PDF Drukuj

Image

sałatka w klasie IIb - zdjęcia...
sałatka w klasie IIIb - zdjęcia...

"...siła, zdrowie i uroda
są w warzywach i owocach.
Zawsze jest więc na nie moda."

Mądrość tą znają uczniowie naszej szkoły i gdy tylko jesień obdarowała nas swoimi darami zabrali się z ochotą do zrobienia z nich smakowitości. Drugoklasiści zajęli się owocami, a trzecioklasiści warzywami. Myli, kroili, mieszali, że aż miło. Na koniec pięknie i estetycznie podane sałatki zajadali aż się "uszy trzęsły". Poezja smaku.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 43