Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2009/2010

Rok 2009/2010
Soptkanie z policjantem Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

15 października Szkołę Filialną w Rymanowie Zdroju odwiedzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rymanowie. Celem wizyty było przeprowadzenie pogadanki na temat "Bezpieczna droga do szkoły" oraz pracy wykonywanej przez policjantów. Najciekawszym punktem spotkania było pokazanie kajdanków, czapki, pałki oraz krótkofalówki. Dzieci z uśmiechem na twarzy przymierzały czapkę policjanta, zadawały pytania oraz wręczyły skromne upominki wykonane przez przedszkolaków.

 
Pasowanie na ucznia klasy I Utwórz PDF Drukuj
Dzień 16 października w naszej szkole to wielkie święto. Pierwszoklasiści  zostali uroczyście pasowani na uczniów. Wśród braci uczniowskiej przywitała ich starsza koleżanka z klasy III. Następnie pierwszaczki pięknie zaprezentowały w programie artystycznym swoje talenty wokalne, recytatorskie i aktorskie. Na koniec porosiły Pana Dyrektora aby przyjął ich do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej i bardzo uroczyście powtórzyły słowa ślubowania. Otrzymały też pamiątkowe dyplomy, które będą dla nich z pewnością miłą pamiątką gdy będą już dorośli.

Image

zdjęcia...


 
Konkurs recytatorski "Literatura i dzieci - Nasze marzenia" Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"To możliwość spełnienia marzeń
sprawia, że życie jest tak fascynujące"

20 października w GOK w Rymanowie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Literatura i dzieci", którego tematem były "Nasze marzenia". Naszą szkołę reprezentowali: Gabriel Godzik i Michalina Śliwka z klasy IIb oraz Lidia Kasperkowicz z klasy IIIb. Wszyscy pięknie zaprezentowali się na scenie, jednak szczególne uznanie jury zdobyła recytacja w wykonaniu Michasi.   więcej...

W powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Literatura i dzieci" w Zagórzu, nasza reprezentantka, Michalina Śliwka zajęłą III miejsce.   Gratulujemy!


 
Pamiętamy o zmarłych Utwórz PDF Drukuj
Już od najmłodszych lat dzieci uczą się dbać o groby bliskich i pielęgnować pamięć o tych, którzy odeszli. Doskonałą okazją do tego jest miesiąc listopad. 5 i 6 - latki oraz uczniowie klas I - III wybrali się na cmentarz do Rymanowa. Dzieci modliły się, składały wiązanki i paliły znicze na grobie patronki naszej szkoły Anny z Działyńskich Potockiej oraz grobach żołnierzy poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny podczas I i II wojny światowej.

Image

5-latki - zdjęcia...
6-latki - zdjęcia...
klasa I-III - zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 37