Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2009/2010

Rok 2009/2010
Wielkanocne spotkanie Utwórz PDF Drukuj

"Wielkanoc, Wielkanoc
świat z zimy się obudził,
te święta to pamiątka,
że Chrystus zbawił ludzi,
to radość w wielu domach,
na wielu kontynentach,
Wielkanoc to radosne
i bardzo piękne święta…"

Te słowa to fragment piosenki, którą zaśpiewały pierwszaki w swoim programie artystycznym przygotowanym z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Podzieliły się w nim swoją wiedzą o zwyczajach, tradycjach i obrzędach, które wiążą się z tym okresem. Bo kto, jak nie małe dzieci wiedzą najlepiej, ile uciechy i radości jest przy malowaniu pisanek czy polewaniu się wodą na Śmigusa-Dyngusa.

Image

zdjęcia...


 
Największa tragedia w dziejach Polski Utwórz PDF Drukuj
Image

"Śpieszmy się kochać ludzi,
tak szybko odchodzą..."


Dnia 10 kwietnia 2010 roku, o godzinie 8.56 czasu polskiego, w katastrofie samolotu prezydenckiego Tupolew 154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Na pokładzie były najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.


 
Magik w szkole Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

28 kwietnia uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w jakże ciekawym i niecodziennym pokazie. Magik, który w tym dniu przybył do naszej szkoły, pokazał wszystkim czarodziejskie sztuczki z kartami, piłeczkami, obręczami, chustami, linami oraz lewitującą kulą. Dzieci chętnie brały udział w pokazie sztuki iluzji mogąc w ten sposób, chociaż przez chwilę, poczuć się prawdziwym czarodziejem. Te niezapomniane, pełne wrażeń chwile zapewne na długo pozostaną w pamięci dzieci.

 
Światowy Dzień Ziemi Utwórz PDF Drukuj
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Nadleśnictwo Rymanów zorganizowało zbiórkę makulatury. Uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i zebrali łącznie 680 kg makulatury. Rekordzistami okazali się uczniowie klasy IIIb: Lidia Kasperkowicz (110 kg) Sebastian Anczakowski (57 kg) i Emilia Chmiel (51 kg). Za każde 10 kg papieru dziecko otrzymało sadzonkę drzewka iglastego.
Z okazji Święta Ziemi Samorządzik Uczniowski klas I-III zorganizował wielkie sprzątanie najbliższej okolicy. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy i zebrali kilka dużych worków śmieci. Teraz aż miło popatrzeć na wiosenną przyrodę.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 37