Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2009/2010

Rok 2009/2010
Rozpoczęcie roku szkolnego Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

1 września wypoczęci i w dobrych humorach rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2009/2010. Po uroczystej Mszy św. nauczyciele, rodzice i dzieci zebrali się w pięknie odnowionym budynku Szkoły Filialnej. Wszystkich serdecznie powitała Pani Dyrektor Dorota Rajchel, która życzyła dzieciom samych dobrych ocen i wielu radosnych chwil w nowym roku szkolnym.


 
Święto pieczonego ziemniaka w oddziałach przedszkolnych Utwórz PDF Drukuj
28 września dzieci z grup 5 i 6 - latków obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Przedszkolaki w trakcie rozpalania i wrzucania ziemniaków do ogniska wysłuchały mantażu poetyckiego. Później odpowiadały na ciekawe pytania zadawane przez panie, np. co można zrobić z ziemniaka? Przypieczętowaniem święta był konkurs plastyczny  na "Portret ziemniaczanego Króla i Królowej" rysowany węglem. Jury miało "trudny orzech do zgryzienia". Wszystkie prace były ładne, jednak trzeba było wyłonić najlepszych. Długo oczekiwanym momentem była degustacja ziemniaków, która pozostawiła w dziecięcych buźkach smak spieczonej, pysznej skórki kartofelka.

Image

zdjęcia...


 
Święto pieczonego ziemniaka w klasach I - III Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Do kalendarza naszych imprez i uroczystości szkolnych na stałe zostało wpisane Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku przygotował je Samorządzik Uczniowski oraz klasa IIIb. Na wstępie uczniowie z klasy III przedstawili krótką bajkę o historii ziemniaka. Następnie poznaliśmy prawdziwą historię tego niepozornego warzywa i sposób, w jaki znalazło się ono na naszych stołach. Odbyło się również dużo ciekawych i śmiesznych konkursów z nagrodami, w których wszyscy dopingowali swoich kolegów. Został także rozstrzygnięty konkurs na najbardziej oryginalnego ludzika z ziemniaka. Uwieńczeniem całej imprezy była degustacja ziemniaków upieczonych w ognisku. Smakowały jak najlepsze delicje i wszyscy się nimi zajadali.

 
Dzień Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj

"Ten, co kształci serca i umysły młode,
ten, co ścieżki życia pokoleń toruje,
tylko z kwiatu wdzięczności może mieć nagrodę,
tylko z postępków, których przykłady wskazuje."

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uroczystą akademię przygotowały dzieci 5-letnie. Na tle pięknej, jesiennej dekoracji przedszkolaki w wierszach oraz piosenkach podziękowały wszystkim nauczycielom za pracę i trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 37