Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2008/2009

Rok 2008/2009
Święto Odzyskania Niepodległości Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. W tym dniu składamy hołd wdzięczności tym, którzy oddali życie za wolność i niepodległość Ojczyzny. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie z klasy IIb. W monatażu słowno-muzycznym zaprezentowali wiersze patriotyczne i pieśni legionowe, wprowadzając wszystkich w podniosły nastrój. Zakończeniem uroczystości był wspólnie odśpiewany hymn państwowy.

 
Andrzejki Utwórz PDF Drukuj

Dnia 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Samorządzik Uczniowski przygotował dla swoich kolegów oraz koleżanek ze szkoły i przedszkola dyskotekę, którą uatrakcyjnił wróżbami. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość z kart i serc, była również ruletka oraz rzucanie kośćmi. Aby wróżba się spełniła dzieci wrzucały do wody symboliczny grosik, a zebrane w ten sposób pieniążki zasilą konto akcji "Góra grosza". Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały a przepowiedziana przyszłość zapowiada się bardzo obiecująco.

Image

zdjęcia...


 
Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

28 listopada naszą szkołę odwiedzili st. chor. szt. Zygmunt Sysak i Mariusz Mikos - pracownicy Państwowej Straży Granicznej w Barwinku. Towarzyszył im pies Hagon, specjalista w wyszukiwaniu narkotyków. Funkcjonariusze pokazali slajdy i filmy przedstawiające pracę Straży Granicznej. Goście zaprezentowali również umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela w wyszukiwaniu narkotyków. Zapoznali  wszystkie dzieci z niebezpiecznymi rasami psów i pokazali jak należy zachować się w razie ataku psa. Na zakończenie wszyscy mogli przymierzyć stroje pracowników Straży Granicznej. Dla dzieci była to bardzo ciekawa lekcja, która zapewne na długo zapadnie w ich pamięci. 

 
V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy Utwórz PDF Drukuj
Dnia 4 grudnia w Króliku Polskim odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas III. Spotkało się tam osiem drużyn ze szkół naszej gminy. Sprawdzili oni swoje wiadomości ze znajomości twórczości Marii Konopnickiej. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Sokołowska, Aleksandra Śliwka i Kacper Żaromski. Wykazali się oni talentem aktorskim i plastycznym, a także niesamowitą pamięcią szczegółów z życiorysu pisarki i treści jej utworów, co zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca.   Gratulujemy!   więcej...

Image


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 45