Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2008/2009

Rok 2008/2009
Dzień Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Są ludzie, którzy uczą,
codziennie się starają,
bo na uwadze przyszłość
swych wychowanków mają."

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji dzieci pięcioletnie przygotowały uroczystą akademię. W wierszach i piosenkach podziękowały wszystkim paniom za opiekę, cierpliwość i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Piękna laurka i wspólne "Sto lat" było miłym upominkiem dla wszystkich pracowników szkoły.


 
Spotkanie z dzikami Utwórz PDF Drukuj
21 października dzieci z grupy 5-latków odbyły wycieczkę do pobliskiej hodowli dzików. Razem z panem myśliwym Łukaszem Lorencem karmiły dziki, poznały ich sposób życia i odżywiania. Przedszkolaki spotkały się również z psem Barisem, 2 letnim berneńskim psem pasterskim. Dzieci z wycieczki wróciły uśmiechnięte, pełne wrażeń i nowych doświadczeń. 

Image

zdjęcia...


 
XVII Konkurs Piosenki "Aleją gwiazd" Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

27 października w GOK w Rymanowie odbyły się eliminacje do XVII Konkursu Piosenki "Aleją gwiazd". Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewczynek z klas I-III. Uczestnicy tegorocznego konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury po burzliwych obradach nominowało do finału aż cztery osoby z naszej szkoły: Julię Krzysztyńską z klasy Ib, Lidię Kasperkowicz i Julię Wolańską z klasy IIb oraz Aleksandrę Śliwkę z klasy IIIb.
W finale konkursu, który odbył się 30 października Julia Wolańska zdobyła wyróżnienie specjalne.  Gratulujemy!   więcej...

 
Pamiętamy o zmarłych Utwórz PDF Drukuj

"Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry"

Co roku, przed Świętem Zmarłych, dzieci z naszej szkoły pamiętają o tych, którzy odeszli. Odwiedzają symboliczny nagrobek przy Kościele Parafialnym w Rymanowie Zdroju, palą znicze i modlą się za zmarłych. W tym roku 5 i 6-latki wybrały się na Cmentarz w Rymanowie. Złożyły wiązankę kwiatów na grobie patronki naszej szkoły Anny z Działyńskich Potockiej i stroiki na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przedszkolaki paląc znicze modliły się za tych, których już nie ma między nami.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 5 - 8 z 45