Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2008/2009

Rok 2008/2009
Żonkilowe "Pola nadziei" Utwórz PDF Drukuj

"Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Nadziei na wyzdrowienie i na godne odchodzenie."

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w wiosennej akcji "Pola nadziei", której symbolem jest żonkil. Nauczyciele wspólnie z dziećmi wykonali z papieru kolorowego i bibuły ponad 700 żonkili. W Niedzielę Palmową uczniowie będą kwestować na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Każdy, kto finansowo wesprze akcję otrzyma kwiatka.

Image

Dziękujemy wszystkim, którzy wykonali żonkile oraz tym, którzy w niedzielę wrzucą datek do puszki.


 
Dzień Samorządności Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Prima aprilis – nazwa ta pochodzi z języka łacińskiego i oznacza pierwszy kwietnia. To dzień, w którym tradycyjnie już od stuleci oszukujemy się dla żartu podając fałszywe informacje mające na celu "wprowadzenie kogoś w pole".
W tym dniu w naszej szkole nie było zajęć lekcyjnych gdyż, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Samorządności. Uczniowie świetnie się bawili, biorąc udział w różnorodnych grach i zabawach. Był turniej rycerski, zaplatanie warkoczy, śpiewy, tańce, wyścigi oraz inne konkurencje. Nagrodzone konkursy mobilizowały wszystkich do dużej aktywności.

 
Wielkanocne spotkanie Utwórz PDF Drukuj
7 kwietnia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na uroczystym spotkaniu wielkanocnym. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy Ib. Pierwszaki w piosenkach, wierszach i inscenizacjach teatralnych przedstawiły wielkanocne tradycje i obrzędy: święcenie palm, malowanie jajek, święcenie pokarmów, wielkanocne śniadanie i śmigus - dyngus. Po występie artystycznym wszyscy podzielili się święconką i degustowali świąteczne przysmaki.

Image

zdjęcia...


 
Wycieczka klas I-III do Sanoka Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

16 kwietnia dzieci z klas I – III wybrały się do Sanoka na rewię na lodzie "Calineczka". Widowisko było przepiękne. Sprawność fizyczna, talent i gracja z jaką tańczyli łyżwiarze nagradzana była częstymi brawami. Efekty specjalne spowodowały, że widzowie obserwowali wszystko do samego końca z wielkim zainteresowaniem. Drugi punkt programu to zwiedzanie rynku w Sanoku. Z tarasu zamkowego obserwowaliśmy panoramę okolicy, zakola Sanu, budowle skansenu. Na rynku dzieci mogły odpocząć, obejrzeć zdjęcia "uśmiechów" z całego świata, posiedzieć przy fontannach, wojaku Szejku i oczywiście w słoneczne południe posmakować sanockich lodów. Ale to nie koniec atrakcji, bo na 14.00 umówieni byliśmy na spotkanie w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć tam dyspozytornię, pokaz sprawności strażaków i zaplecze techniczne: samochody, łodzie, które służą strażakom do ratowania ludzi z różnych sytuacji. Na koniec każdy mógł sam spróbować, jaką trzeba mieć siłę, aby utrzymać wąż strażacki. Wypieki na twarzy i uśmiechy dzieci w drodze powrotnej były świadectwem tego, iż wycieczka była bardzo udana.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 45