Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2008/2009

Rok 2008/2009
Rekolekcje szkolne Utwórz PDF Drukuj
W tym roku szkolne rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach 4-6 marca. Dzieci z klas 0-III chodziły na nauki rekolekcyjne do Kościoła Parafialnego w Rymanowie Zdroju. W środę obejrzały pantomimę w wykonaniu swoich starszych kolegów oraz uczestniczyły we Maszy Św. Następnego dnia odbyło się spotkanie z zaproszonym gościem oraz konferencja wygłoszona przez księdza rekolekcjonistę. W piątek dzieci uczestniczyły w Drodze Krzyżowej. Każdy dzień wzbogacony był wspólną modlitwą i śpiewem. Rekolekcje były pięknym, duchowym przeżyciem dla wszystkich dzieci.

Image

zdjęcia...


 
Święto Kobiet Utwórz PDF Drukuj
 

Image

zdjęcia...

"Dziś Panie dostaną życzenia od dzieci,
słonecznym promieniem związany bukiecik"

Z okazji Dnia Kobiet odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez najmłodszych przedszkolaków. Dzieci przedstawiły żartobliwą scenkę o sześciu kucharkach oraz wiersze i piosenki o małych oraz dużych dziewczynkach. Maluszki przypomniały chłopcom, aby przez cały rok, nie tylko w dniu Święta Kobiet, byli dla dziewczynek mili i uczynni. Chłopcy odśpiewali tradycyjne "Sto lat", a każda pani otrzymała piękny wiosenny kwiatek.

 
Konkurs Talentów Przedszkolnych "O Nagrodę Pluszowego Misia" Utwórz PDF Drukuj
12 marca w GOK w Rymanowie odbył się Konkurs Talentów Przedszkolnych "O Nagrodę Pluszowego Misia". Ponad 90 przedszkolaków, podzielonych na dwie grupy wiekowe (3-4 latki oraz 5-6 latki) rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach: piosenka, wiersz i inscenizacja teatralna. W młodszej grupie wiekowej nasze "maluszki", pokonując konkurencję, zdobyły aż trzy nagrody GRAND PRIX (jedną w kategorii inscenizacja teatralna i dwie w kategorii wiersz). W grupie starszej nasi reprezentanci otrzymali cztery wyróżnienia specjalne i jedno GRAND PRIX w kategorii piosenka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne pluszaki.   więcej...
Małym artystom gratulujemy sukcesu! Uśmiech

Image

zdjęcia...


 
Żegnaj zimo! Witaj wiosno! Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Marzanno, Marzanno - ty zimowa panno!
W wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy."

W tym roku zima wyjątkowo długo gości w naszej okolicy. Dlatego też dzieci, które z niecierpliwością czekają na wiosnę, postanowiły na dobre pożegnać śnieg i mróz. W ostatnim dniu kalendarzowej zimy, przy dźwiękach kociej muzyki, barwny korowód wyruszył spod szkoły. Dzieci niosły Marzannę - słomianą kukłę, którą spaliły nad brzegiem rzeki Tabor. Mamy nadzieję, że zima powróci do nas dopiero w grudniu.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 45