Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2008/2009

Rok 2008/2009
Rozpoczęcie roku szkolnego Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła.
Lesie i łąko, dobranoc"

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2008/2009. Pani Kierownik serdecznie powitała rodziców i wypoczęte po wakacjach dzieci. Szczególnie ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów i nowo przybyłych przedszkolaków. Wszystkim życzyła wielu sukcesów w nauce i mile spędzonego czasu wśród rówieśników.


 
Pasowanie na ucznia klasy I Utwórz PDF Drukuj
9 października był bardzo ważnym dniem dla naszych pierwszoklasistów. W obecności dyrekcji, nauczycieli i rodziców zostali oni uroczyście pasowani na uczniów. Przyjęcie do grona społeczności szkolnej poprzedzone zostało pięknym występem. Na tle kolorowej dekoracji dzieci przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się wesołe wiersze, piosenki i tańce. Po występie, przy Sztandarze Szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez pana Dyrektora. Zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Image

zdjęcia...


 
Święto pieczonego ziemniaka Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Tradycyjnie już od kilku lat organizujemy w naszej szkole "Święto pieczonego ziemniaka". Więc i w tym roku, gdy tylko słońce wyjrzało zza chmur, w powietrzu można było poczuć zapach ogniska i pieczonych ziemniaków. Na ten dzień dzieci czekają z niecierpliwością, bo to nie tylko uczta dla podniebienia, ale i okazja aby poznać historię ziemniaka oraz sprawdzić się w różnych konkursach. Nasz Samorządzik Uczniowski przygotował quizy, konkurencje sprawnościowe gdzie trzeba było liczyć tylko na siebie oraz drużynowe, w których należało ściśle współpracować w zespole. Nagrody można było także otrzymać za "ziemniaka olbrzyma" przyniesionego z domowych zapasów. Wszystkie okazy zostały komisyjnie zważone, a najcięższy ważący 42 dag został ogłoszony "Królem ziemniaków". Dzieci długo wymieniały się wrażeniami z tego dnia i jedno jest pewne – w przyszłym roku znów "na Świętej Tekli będziem ziemniaki piekli".


 
Teatr w szkole Utwórz PDF Drukuj
Po raz pierwszy w tym roku dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu teatralnym. Obejrzały bajkę pt. "Skarby lasu", którą przedstawił Teatr Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza. Myślą przewodnią przedstawienia była ochrona przyrody. Bohaterowie bajki próbowali ratować środowisko przed skutkami bezmyślnego i niewłaściwego postępowania człowieka. Ładne i ciekawe przedstawienie widzowie długo nagradzali gromkimi brawami. Po spektaklu dzieci miały okazję zobaczyć kukiełki i porozmawiać z aktorem.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 45