Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2005/2006

Rok 2005/2006
Spotkanie z misjonarką Utwórz PDF Drukuj
Nasza palcówka już od 2 lat uczestniczy w akcji "Szkoła - szkole". Uczniowie klas I-III składają dobrowolnie zaoszczędzone przez siebie pieniądze, które przeznaczone są na kształcenie ich rówieśników w Kamerunie.
21 listopada szkołę odwiedziła dr Anna Krogulska - z zawodu zootechnik, teolog. Nasz gość przez 5 lat przebywała w Kamerunie jako misjonarka świecka. Opowiadała zebranym o życiu małych Pigmejów, ich codziennych radościach i smutkach. Wszyscy słuchaliśmy jej z ogromnym zainteresowaniem. Byłą to doskonała lekcja wrażliwości. Zrozumieliśmy jak trudne i inne jest życie dzieci w dalekiej Afryce.

 
Andrzejki Utwórz PDF Drukuj
Już od kilkuset lat w wigilię Świętego Andrzeja wróżą sobie dziewczęta o miłości i małżeństwie. W naszej szkole "Andrzejki" odbyły się nieco wcześniej - 23 listopada. Mamy jednak nadzieję, że nasze wróżby spełnią się. Wszyscy traktowaliśmy je przecież z dużą powagą. Były tańce, konkursy i słodki poczęstunek. Zabawa na 102! 

Image

zdjęcia...


 
"Góra grosza" Utwórz PDF Drukuj

Już po raz szósty Towarzystwo "Nasz Dom" pod patronatem MEN organizuje akcję "Góra grosza". Pieniądze przeznaczone są na poprawę warunków w rodzinnych domach dziecka.
Corocznie bierzemy udział w  tym pięknym przedsięwzięciu. W tym roku towarzyszył temu międzyklasowy konkurs "Pełna puszka".
Najwięcej pieniędzy zebrała klasa IIb - 55 zł. i zajęła I miejsce.
II miejsce - zerówka - 27,09 zł.
III miejsce - klasa Ib - 23 zł.
IV miejsce - maluchy - 18,50 zł.
V miejsce - klasa IIIb - 9,94 zł.
Za dobre serduszka, zrozumienie potrzeb innych były dyplomy, a dla zwycięzców - nagrody.

Dziękujemy wszystkim.


 
Teatrzyk kukiełkowy Utwórz PDF Drukuj
24 listopada gościł w naszej placówce teatr "Pinokio" z Nowego Sącza. Przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III obejrzały piękna przedstawienie kukiełkowe pt. Przepowiednia staruszki". Po spektaklu były rozmowy z aktorami, autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 16 z 41