Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2006/2007

Rok 2006/2007
Wielkanocne spotkanie Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

W tym roku tradycyjne spotkanie wielkanocne przygotowały dzieci z oddziałów przedszkolnych.  W programie artystycznym przybliżyły one zebranym świąteczne zwyczaje i obrzędy, wprowadzając tym samym wielkanocny nastrój. Najwięcej emocji wzbudziła lubiana przez dzieci tradycja "lanego poniedziałku". Tłem pięknych występów był świąteczny stół pełen zieleni, kolorowych pisanek i kraszanek oraz żółtych kurczaczków. Nie zabrakło również wielkanocnych życzeń i pysznej święconki.

 
Święto Konstytucji 3 Maja Utwórz PDF Drukuj

"Z pieśnią słowika, na nowo zaczętą,
Z wiosną, co ziemię na nowo przystraja,
Witamy Cię, polskich serc święto,
Witamy Cię Trzeciego Maja..."

Takimi słowami rozpoczęły uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci z klasy I. Choć trudno jest wyrazić wielkie znaczenie tego święta wierszem tak małym dzieciom, to przygotowywały się one do tego solidnie i z przejęciem wystąpiły. Starsi i młodsi koledzy patrzyli z podziwem, jak pierwszaki nie tylko recytowały i śpiewały, ale z wielkim wdziękiem i gracją tańczyły trudne układy choreograficzne do poloneza i krakowiaka.

Image

zdjęcia...


 
Dzień Matki Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Dzień Matki w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście. Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały dla swoich mam piękny program artystyczny. Piosenki, wiersze, inscenizacje oraz "Krakowiak" tańczony przez sześciolatki były podziękowaniem za matczyną miłość i trud włożony w wychowanie dzieci. Zebrani goście długo oklaskiwali występy przedszkolaków. Kolorowe laurki i słodki poczęstunek były miłą niespodzianką dla wszystkich mam.

 
Cyrk w szkole Utwórz PDF Drukuj
30 maja dzieci oglądały i podziwiały występy cyrkowców. Do naszej szkoły bowiem przyjechał cyrk "Bambino" z Zamościa. Artyści zaprezentowali dzieciom żonglerkę, magię i iluzję, taniec z wężem, tresurę psa-pudelka a zebraną widownię rozweselał sympatyczny klown. Uczniowie również brali udział w pokazie i na miarę swoich możliwości pomagali cyrkowcom. Dla dzieci było to nowe doświadczenie i niezapomniane przeżycie.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 32 z 36