Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2006/2007

Rok 2006/2007
Święto Kobiet Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

8 marca najmłodsze przedszkolaki przedstawiły krótki program artystyczny z okazji Święta Kobiet. Wesołe piosenki i humorystyczne wiersze były miłą niespodzianką dla wszystkich pań i dziewczynek. Nie zabrakło również tradycyjnych życzeń i kolorowych laurek. Występ małych dzieci bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyły długie brawa.

 
Rekolekcje szkolne Utwórz PDF Drukuj

W dniach 14-16 marca dzieci z klas 0-2 Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, Szkoły Filialnej w Rymanowie Zdroju i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Rymanowie Zdroju-Desznie brały udział w rekolekcjach wielkopostnych. Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli we Mszy św. połączonej z konferencją w Kościele w Rymanowie Zdroju. Następnego dnia wszyscy zgromadzili się w Szkole Filialnej. Po porannej modlitwie dzieci obejrzały scenkę w wykonaniu swoich kolegów i wysłuchały komentarza do niej. Następnie s. Barbara Zegar oraz ks. Janusz Łuc (przy akompaniamencie gitary) poprowadzili wspólny śpiew. Zakończeniem drugiego dnia była kolejna nauka wygłoszona przez księdza rekolekcjonistę. Trzeci dzień rekolekcji odbył się w Szkole w Posadzie Gónej. Były zabawy, ciekawe konkursy z nagrodami zorganizowane przez panią Małgosię Śliwkę oraz wspólny śpiew. Szczególnym przeżyciem była dla dzieci droga krzyżowa. Poprowadził ją ks. Janusz a uczniowie, wcielając się w postacie sprzed 2000 lat, przedstawiali poszczególne stacje. O aranżację pantomimy i stroje dla dzieci zadbały panie z klas 0-2. Tegoroczne rekolekcje dostarczyły młodszym dzieciom wiele radości i były dla nich dużym duchowym przeżyciem.

Image

zdjęcia...

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie wielkopostnych rekolekcji szkolnych.


 
Powitanie wiosny Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

21 marca 2007 roku pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Jednak tego dnia pogoda spłatała nam figla, więc Marzanna musiała poczekać  do czwartku. Mimo, iż wszyscy pozostali w szkole, atrakcji nie brakowało. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Porwanie Odrobinki" - przygotowane przez uczniów klasy II. Zorganizowany został również Wiosenny Konkurs Ekologiczny, który sprawił dzieciom wiele radości i okazał się świetnym sposobem na sprawdzenie ich wiadomości przyrodniczych. Dopiero następnego dnia, w barwnym korowodzie i przy dźwiękach "kociej muzyki", słomiana kukła niesiona przez dzieci odbyła "pożegnalny" spacer po parku zdrojowym, po czym została spalona nad rzeką. Mamy nadzieję, że zima powróci do nas dopiero za rok!

 
Konkurs Talentów Przedszkolnych Utwórz PDF Drukuj
27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbyła się kolejna edycja Konkursu Talentów Przedszkolnych "O Nagrodę Pluszowego Misia". Dzieci zaprezentowały się w trzech kategoriach: piosenka, recytacja i inscenizacja teatralna. Konkurencja była duża, ale występy naszych przedszkolaków zachwyciły jury i publiczność. Za doskonałą grę aktorską Emilka Chmiel, Konrad Ziemba i Krzysio Hanus z "zerówki" zdobyli GRAND PRIX Konkursu.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pluszaki i pamiątkowe dyplomy.   Gratulujemy!   więcej...

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 36