Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2007/2008

Rok 2007/2008
"Góra grosza" Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

Już po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji "Góra Grosza" zorganizowanej pod patronatem MEN, przez Towarzystwo "Nasz Dom". Od 15 do 26 października dzieci przynosiły drobne monety groszowe i wrzucały je do klasowych puszek. Rekordowa suma 241 złotych i 67 groszy, zebrana w tym roku, zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka lub w rodzinach  zastępczych.
Akcji "Góra Grosza", tradycyjnie już, towarzyszył międzyklasowy konkurs "Pełna puszka". Wygrała go klasa Ib, która zebrała aż 88 złotych i 14 groszy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Lidzia Kasperkowicz z klasy Ib, która wrzuciła do klasowej puszki około 50 złotych.   więcej...

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji "Góra Grosza". 


 
Święto Odzyskania Niepodległości Utwórz PDF Drukuj

Dzień 11 listopada to szczególnie ważna data dla wszystkich Polaków. W tym dniu czcimy rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Te jakże ważne dla naszej Ojczyzny momenty przedstawiła w montażu słowno - muzycznym  klasa IIb. Uczniowie zaprezentowali piękne wiersze i piosenki, które mimo, że nie były najłatwiejsze w odbiorze dla najmłodszych słuchaczy, to wysłuchane zostały z wielką uwagą. I choć pieśni, wiersze to już historia oraz świadectwo minionych lat to pozostaje nadzieja, iż w sercach naszych uczniów pozostaną słowa, że to jaka będzie Polska zależy od nich.

Image

zdjęcia...


 
Konkurs "Poeci i Pisarze Dzieciom" Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

12 listopada w GOK w Rymanowie odbyły się eliminacje gminne do Konkursu Recytatorskiego "Poeci i pisarze dzieciom - Cztery Pory Roku - Jesień". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I - III, którzy pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Nominację do etapu rejonowego otrzymała Lidia Kasperkowicz z klasy Ib. 15 listopada w Zagórzu odbył się etap rejonowy, w którym nasza reprezentantka - Lidzia Kasperkowicz, otrzymała nominację do finału.
W ramach Konkursu "Poeci i pisarze dzieciom - Cztery Pory Roku - Jesień" odbył się również Konkurs Plastyczny, w którym do następnego etapu zakwalifikowali się: Sylwia Solecka z klasy IIIb i Norbert Zając z klasy IIb.   więcej... 


 
Andrzejki Utwórz PDF Drukuj
Andrzejkowy wieczór, pełen magii i czarów, nasi uczniowie spędzili na wesołej zabawie zorganizowanej przez Samorządzik Uczniowski. Dziewczynki przebrane za wróżki w krótkiej inscenizacji przedstawiły tradycję andrzejkowych wróżb. Duży podziw u dzieci wzbudził Kacper z klasy II, który udając czarodzieja pokazywał magiczne sztuczki. Następnie każdy mógł poznać swoją przyszłość w "Salonie wróżb". W drugiej części wieczoru dzieci bawiły się na dyskotece połączonej z zabawami i konkursami.
Zabawa była udana i mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie andrzejkowe wróżby.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 35